Univerzita se zapojila do kampaně Dost bylo plastu

ČZU jako první univerzita podepsala dohodu s Ministerstvem životního prostředí o zapojení do kampaně #Dostbyloplastu. Postavila se tak po bok 13 společnostem, které společně deklarují: jednorázového plastu už máme dost!

Univerzita se zavázala k řadě kroků, které pomůžou omezit množství jednorázových plastů spotřebovaných na ČZU. „Odpovědný přístup k životnímu prostředí je ČZU vlastní už ze samé podstaty našeho zaměření. Připojení ke kampani #dostbyloplastu je tak automatickým vyústěním našich dlouhodobých snah, které nyní prokážeme například zřízením filtračního zařízení na vodu či omezením jednorázových plastů na univerzitních akcích,“ popsal rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička. Díky filtračnímu zařízení se tak na ČZU ušetří tisíce plastových lahví ročně. Chystá se také omezení jednorázových kelímků na akcích, jako je Zahradní slavnost pro absolventy a přátele univerzity, či ve vybraných provozovnách v areálu ČZU. Díky spolupráci s poradenskou firmou zabývající se problematikou Zero Waste se sníží spotřeba jednorázových plastů na rektorátu. ČZU se také kromě jiného zavede uvědomělé propagační a dárkové předměty bez plastů. V plánu je také informační web věnovaný společenské odpovědnosti a řada dalších kroků.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.