Přijďte si vychutnat adventní atmosféru do zasněženého kampusu ČZU

Vánoce jsou za dveřmi – připravme se na nejkrásnější svátky v roce v malebném prostředí univerzitního kampusu ČZU. Pokud vám doma chybí sváteční dekorace, stromek či praktické dárky, navštivte vánoční trhy, které pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze ve spolupráci s městskou částí Praha-Suchdol. 

Na prostranství mezi aulou a rektorátem ČZU vyrostlo vánoční tržiště a v provozu je denně mezi 11. a 17. hodinou. Jeho dominantou je borovice s energeticky úsporným osvětlením.

Kromě svátečních dekorací, svícnů a jmelí ze Zahradnictví ČZU se zde nabízí spousta dobrot. Například mělnické víno a svařák pro zahřátí z produkce Vinařství ČZU, uzenářské výrobky z Potravinářského pavilonu FAPPZ (klobásy, tlačenka, vánoční salám, zauzená paštika či vinná klobása), pekařské výrobky z Potravinářského pavilonu FAPPZ (kváskový chléb, koláče a vánočky), ale také exotické delikatesy jako chilli omáčky, sušené i naložené chilli papričky, marmelády Palíto z produkce Point One a mexický street food, co zahřeje – quesadilla, nachos, mexická polévka z Palíto Point One.

Návštěvu vánočních trhů v kampusu lze spojit s nákupem vánočního stromku z univerzitního lesa. Lesní podnik ČZU připravil bohatou nabídku stromů z lesních školek nebo prořezávek, které uvolní místo novým stromům a zpříjemní vánoční atmosféru vašeho domova. Tři dny před Štědrým dnem se v prostoru před menzou budou prodávat kapři z univerzitního Jevanského rybníka.

Vánoční tržiště nabídne (13. -16. 12. 2022):

  • Vánoční dekorace, svícny a jmelí ze Zahradnictví ČZU
  • Mělnické víno a svařák pro zahřátí z produkce Vinařství ČZU
  • Uzenářské výrobky z Potravinářského pavilonu FAPPZ (klobásy, tlačenka, vánoční salám, zauzená paštika či vinná klobása)
  • Pekařské výrobky z Potravinářského pavilonu FAPPZ (kváskový chléb, koláče a vánočky)
  • Chilli omáčky, sušené i naložené chilli papričky, marmelády z Palíto  z produkce Point One
  • Mexický street food, co zahřeje – Quesadilla, Nachos, mexická polévka z Palíto Point One

Tradiční prodej kaprů z univerzitního Jevanského rybníka  (21. - 23. 12. 2022)

Prodej vánočních stromků (13. - 23. 12. 2022):

Přijďte si vybrat z bohaté nabídky stromů z lesních školek nebo prořezávek Lesního podniku ČZU, které uvolní místo novým stromům a jako bonus zpříjemní váš domov během vánočních svátků. Níže uvedené ceny jsou za jeden kus bez rozdílu výšky stromku (1,2-2,5 m):   

  • smrk: 329,- Kč
  • smrk stříbrný: 399,- Kč
  • borovice: 399,- Kč
  • jedle: 679,- Kč

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.