Univerzitní projekt Uniqway spolupracuje s Červeným křížem

Projekt univerzitního carsharingu Uniqway se spojil s Českým červeným křížem a poskytuje auta pro rozvoz zdravotníků z Prahy do okolních nemocnic. Dobrovolníky hledá mezi svými uživateli, kteří se mohou zapojit a věnovat svůj čas dobré věci.

Ani pandemie a lockdown nezastavily provoz studentského car- sharingu Uniqway, který již v roce 2018 společně vyvinuli studenti tří pražských univerzit, ČVUT v Praze, VŠE v Praze a ČZU v Praze. Nyní se studenti spojili s Českým červeným křížem a pomáhají při dopravě zdravotníků z Prahy do okolních nemocnic. Zapojit se mohou i studenti ČZU. Stačí se přihlásit pomocí krátkého dotazníku zveřejněného na webu projektu, ve kterém vyplní své kontaktní údaje spolu s časovými možnostmi a dle nich je kontaktuje zástupce Českého červeného kříže s bližšími informacemi o rozvozu. Uniqway tým je připraven přednostně zaregistrovat všechny zájemce o dobrovolnou činnost, kteří dosud nejsou uživateli služby. Všechny informace o dobrovolnické akci Uniqway a Českého červeného kříže jsou k dispozici zde.

O Uniqway

Studentský tým ze tří pražských univerzit – Vysoké školy ekonomické v Praze, Českého vysokého učení technického v Praze a České zemědělské univerzity v Praze – vyvinul a v roce 2018 spustil celoevropsky jedinečnou koncepci sdílení vozidel Uniqway. Podmínky pro to, aby služba mohla vzniknout, vytvořily ŠKODA AUTO ČR, ŠKODA AUTO DigiLab a výše zmíněné univerzity zastoupené mentory jednotlivých týmů. Carsharingová platforma je k dispozici studentům a pedagogům vysokých škol. Naši uživatelé s vozy za rok 2020 najeli přes 400 000 km. Studenti z VŠE mají na starosti marketingovou strategii a spravují sociální sítě, studenti ČVUT vymysleli a zrealizovali celý technický koncept a design služby, ČZU se stará o její provoz. Více informací o službě včetně ceníku naleznete na webu www.uniqway.cz.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.