Proběhl veletrh Silva Regina. Univerzita na něm představila nový interaktivní stánek

Sto metrů čtverečních interaktivní expozice. To nabízí nový prezentační stánek České zemědělské univerzity.

Slavnostní premiéru absolvoval na lesnickém a mysliveckém veletrhu Silva Regina v Brně, který proběhl od 8. do 12. dubna. Celodřevěný stánek představil moderní zázemí, a to jak pro veřejnost, tak pro soukromé schůzky. Univerzita se prezentovala prostřednictvím promo videí, prostor pro vizuální představení pomocí obrazovek dostala také každá fakulta. Část expozice se zaměřila přímo na Fakultu lesnickou a dřevařskou ČZU, ta na veletrh přivezla živé tvory. Návštěvníci tak mohli nahlédnout do jejich světa opravdu zblízka, a to pomocí speciálních průhledných boxů. Do nich totiž bylo možné přímo strčit hlavu a dopodrobna si přes ochranné sklo prohlédnout například život švábů. Připraveny byly také ukázky preparátů nejrůznějších zvířat. Kromě jiných zástupců se na veletrh vydali také fakultní trubači.

Stánek vznikl na základě veřejné studentské soutěže, kterou pro FLD zajistila Nadace dřevo pro život. Autorkou vítězného návrhu se stala studentka z Fakulty architektury VUT Bc. Helena Vostalová. O vzniku stánku od samého počátku až po finální realizaci vzniklo video. Zhlédnout ho můžete zde

Současně se Silvou Reginou proběhl také veletrh Biomasa a Techagro. Na něm se návštěvníci setkali se stanovištěm Katedry zemědělských strojů Technické fakulty ČZU.