Vánoční přání rektora prof. Petra Skleničky

Milé studentky, milí studenti, vážené kolegyně, vážení kolegové,

jsem rád, že letošní vánoční přání připravuji v době, kdy končí zimní semestr, ve kterém jsme oproti tomu loňskému mohli vyučovat převážně prezenčně. To znamenalo, že v učebnách, posluchárnách, laboratořích, dílnách a v celém kampusu vydržel po celý semestr obvyklý a nesmírně příjemný ruch. Je to něco, co k univerzitě neodmyslitelně patří a po čem se nám stýskalo.

Považuji za obrovský úspěch, že jsme se tu opět mohli setkávat v míře téměř obvyklé, a nesmírně mě to těší. Chtěl bych vám všem poděkovat za spolupráci a ohleduplnost – studovat a pracovat za podmínek, které nám určuje pandemická situace, není snadné. Vážím si vašeho přístupu, který jistě přispěl k tomu, že se hybridní výuku podařilo udržet. Pevně doufám, že v budoucnu nebude situace již horší a že se brzy navrátí doba, kdy bude možné studovat a vyučovat běžným způsobem. Tak, jak jsme byli zvyklí před březnem 2020.

Přeji vám krásné Vánoce prožité, jak si sami přejete, s těmi, které máte rádi a kteří mají rádi vás. Domnívám se, a také to často slyšíme, že Vánoce jsou časem, kdy bychom měli být se svými blízkými a užívat si jejich přítomnosti, jejich blízkosti. Časem, kdy si můžeme odpočinout od starostí, ať už celoročních či těch předvánočních. Přeji vám, abyste si nenechali uniknout tu pravou vánoční atmosféru, která není o spěchu, stresu nebo obavách, že vše nebude dokonalé.

Přeji vám pevné zdraví a krásný rok 2022!