Ochutnejte víno z ČZU, radí MFDNES

Špičkový someliér ocenil víno z České zemědělské univerzity, přesněji řečeno z univerzitního vinařství Chloumek u Mělníka.

Magazín Víkend MF DNES požádal sommeliéra Marka Babisze, aby vybral 25 českých a moravských vín, která opravdu stojí za ochutnání. Hlavní sommeliér Salonu vín České republiky, do něhož je každým rokem na základě přísného systému a hodnocení vybráno 100 nejlepších tuzemských vín, z nich vybral 25 lahví se zajímavým příběhem.

Jedním z těchto pětadvaceti top vín je Ryzlink Rýnský z Chloumku. A co o něm sommeliér prohlásil? „Toto kabinetní víno je jedno ze tří vín v salonu pocházející z Čech a ne z Moravy, což není jeho jediná zajímavost. Ryzlink z Mělníka je „pouze“ kabinetní víno, přičemž mnozí mají pocit, že vyšší kvalitu zaručuje minimálně výběr z hroznů. Mohu-li si dovolit radit, vždy nejprve ochutnejte. Bylo by chybou toto krásně pitelné víno opominout.“

Do soutěže Salon vín mohou vinaři přihlásit pouze vína vyrobená výhradně z hroznů vypěstovaných v České republice. Vína nejprve procházejí systémem oblastních soutěží. Uspějí-li v nich, mohou být přihlášena do finálové soutěže Salonu vín. V prvním finálovém kole je vybráno 200 vín, ve druhém pak konečná stovka. Ochutnat je lze na zámku ve Valticích, kde je připravena tzv. degustační expozice.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.