Významný evropský projekt AgroServ: kick-off meeting na ČZU

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů uspořádala kick-off meeting významného evropského projektu AgroServ (Integrated SERvices supporting a sustainable AGROecological transition) v prostorách Auly ČZU a Potravinářského pavilonu FAPPZ ve dnech 17-18. října.

Výsledky projektu AgroServ s rozpočtem téměř 15 milionů EUR budou mít zásadní dopad na budoucnost potravinového systému, zachování biodiverzity a snížení dopadu zemědělství na klima. Konsorcium bude úzce spolupracovat se zemědělci, průmyslem, občany a politiky prostřednictvím tzv. „živých laboratoří“ a směrem k vytvoření politik založených na důkazech a společně vyvinutých postupech v zemědělství.

Meetingu se účastnilo více jak 70 zástupců 42 partnerských organizací, 8 asociovaných organizací a 24 přidružených subjektů projektu, který řídí z pozice koordinátora francouzské CNRS (Centre national de la recherche scientifique). ČZU je zapojena jako reprezentant služeb pro zemědělský sektor s hlavní koordinátorkou profesorkou Lenkou Kouřimskou.