Zahradní slavnost absolventů a přátel ČZU - 10.6.2017

Starý dobrý swing v podání kapely ČZU Life Orchestra přivítal v pravé poledne v sobotu 10. června první absolventy, kteří dorazili do areálu ČZU v Praze –Suchdole. Přibližně jich během odpoledne na ČZU zavítalo čtyři a půl tisíce.

Zahradní slavnost se odehrávala v celém areálu univerzity. Absolventi mohli nahlédnout do laboratoří a učeben, projít se libosadem, skleníky i demonstračními stájemi. Ze střech nejnovějších pavilonů se návštěvníci mohli kochat výhledy na Prahu a plánovat, do které z budov fakult se ještě podívají.

Na dvou podiích v centru areálu mezitím probíhal kulturní program, který vyvrcholil vystoupením kapel Žlutý pes, Portless a v podvečer pak vystoupením Lucie Bílé a kapelou Petra Maláska. V blízkosti univerzitní školky Poníček byly pro děti přichystány projížďky na koni a ponících a tvořivé dílny. Na návštěvníky čekaly i stánky s propagačními předměty a občerstvením. Největší fronty se tvořily před stánkem, kde se čepovalo pivo ze školního výukového pivovaru a koštovalo víno ze školních vinic z Chloumku u Mělníka.

„Je to příležitost navázat, na to dobré, co jsme společně zažili a vytvořili, a rozvinout nové nápady,“ říká o Zahradní slavnosti rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., který také ocenil podporu tří desítek partnerů akce z řad zemědělských družstev a jiných firem z celé republiky.

Zahradní slavnost pro absolventy a přátele ČZU byla poprvé zorganizována loni. Letos již podle koordinátora Klubu absolventů doc. Ing. Petra Heřmánka, Ph.D., který akci připravil, dorazilo desetkrát víc návštěvníků. Řada z nich se zároveň zaregistrovala do Klubu absolventů. Za pětadvacet let od roku 1992 ČZU absolvovalo 62 tisíc studentů.

Více foto ve fotogalerii