Zahradní slavnost pro absolventy - 11.6.2016

Více než pět set absolventů ČZU, kteří promovali v letech 2001 až 2005, a jejich rodinných příslušníků se sešlo na Zahradní slavnosti, která se konala 11. června odpoledne v areálu ČZU v Praze Suchdole.

 

V kterém měsíci v roce je kampus ČZU nejkrásnější? Účastníci sobotní Zahradní slavnosti by jistě hlasovali pro červen. Na centrálním náměstíčku rozkvetlého čistého areálu je ve 13.00 hodin uvítal rektor univerzity prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., a pak už se vydali, kam je oči či srdce táhlo. Někteří dali přednost kulturnímu programu, který zajistila tři hudební tělesa složená ze studentů a zaměstnanců ČZU a jejich přátel (ČZU Life orchestra, JP blues band, Gojdovy přízraky). Jiní si prohlédli moderní učebny a laboratoře na svých domovských fakultách.

 

Rodiče, kteří měli s sebou i své potomky, mířili většinou na prohlídku stájí či na projížďku na ponících. Krásné počasí si mnozí užívali v libosadu a také na přístupných střechách nových budov Mezifakultního centra environmentálních věd a Dřevařského pavilonu, odkud obdivovali jedinečné výhledy na Prahu. Ti, kdo dávají přednost stínu, zamířili na exkurzi do školního minipivovaru.

 

Zájemci také měli možnost zhlédnout dokumentární snímky, promítané v rámci ozvěn Life Sciences Film Festivalu, a mezi nimi také dokument o vědcích z ČZU nazvaný Něžné stroje. Šestiminutový film přibližuje zemědělství budoucnosti za využití dálkové navigace a robotů. „Setkání s absolventy jsou vždy vzájemným obohacením,“ vyzdvihl rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c. „Zemědělství je jednou z oblastí, kde dochází k velmi dynamickému rozvoji, a kontakty univerzit a absolventů přispívají k rychlému přenosu nejnovějších poznatků a technologií do praxe.“

 

Zahradní slavnost pro absolventy pořádal Klub absolventů ČZU letos poprvé. „Chceme založit tuto novou tradici právě letos, v roce 110 výročí vzniku zemědělského odboru při Českém vysoké škole technické v Praze,“ doplnil koordinátor Klubu doc. Ing. Petr Heřmánek, Ph.D. „Věřím, že bude stejně populární jako již tradičně organizovaná setkání absolventů po pětadvaceti či padesáti letech.“

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.