Zapomeňte na nudné filmy o vědě! Na ČZU se koná festival, který vás bude bavit. Nabídne 12 českých premiér

Populárně-vědecké dokumentární filmy, přednášky, diskuze a festivalová atmosféra. Přijďte opět zažít Prague Science Film Fest do Auly České zemědělské univerzity v Praze!

Od pondělí 16. října do čtvrtka 19. října 2023 se můžete těšit na filmový festival, který opět přinese to nejzajímavější z mezinárodních vod populárně-vědeckého dokumentu. Festival přivítá také vzácné hosty z oblastí vědy a filmu a nabídne návštěvníkům místo k setkání a diskuzím nad aktuálními tématy, která hýbou světem vědy a poznání.

Letošním tématem je fit check!  #fitcheck je jedním z trendů TikTok a Snapchat generace, který je využíván ve spojitosti s oblečením a komentováním toho, co máme zrovna na sobě a za kolik. V našem pojetí však fit check neodvozujeme od slova “outfit”, ale od fitness a celkové duševní i tělesné kondice člověka. Co děláme pro naše zdraví? Jak jsme na tom s prevencí? Jak naše zdraví ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme?  “Naše spolupráce s filmovým festivalem spočívá v podpoře daného tématu, a tedy zdůraznění významu a zajímavosti filmů, což se každoročně daří, letošní téma spojené se zdravím a péči o prevenci není výjimkou. Pro Českou zemědělskou univerzitu je péče o zdraví našich studentů a zaměstnanců prioritou, právě letos jsme zahájili projekt zaměřený na testování a prevenci onemocnění. Udržitelnost, o jejíž principy se opíráme v celé naší činnosti, se nevyhnutelně týká i zdraví. Tak jako pomocí nejrůznějších strategických metod a nástrojů pečujeme například o krajinu, která je zdrojem všech nezbytných potřeb pro život, umožňujeme také nejmodernější péči o lidské zdraví a následnou kvalitu života obecně. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé faktory vzájemně ovlivňují, jsme si jisti dosažením vzájemné harmonie. Společně s letošním tématem Praque Science Film Fest se snažíme podnítit dialog o zdraví a vědě a těšíme se na inspirující filmy a diskuse během festivalu,” uvádí Jakub Kleindienst, kvestor ČZU k letošnímu tématu.

V rámci festivalu nebude chybět ani doprovodný program a dobré jídlo.

Novinkou v programu festivalu je filmový workshop pro studentky a studenty ČZU, který se koná od 18. do 20. října 2023 v Kruhové hale. Workshopem je provedou zkušení lektoři z filmového průmyslu a odborníci na komunikaci vědy. Přihlášky jsou otevřeny do 13. října.

Vstupné je zdarma. Celý program a více informací naleznete na PSFF.