Živá univerzita: lidé a události slovem i obrazem

Jarní číslo časopisu o životě a dění na České zemědělské univerzitě právě vychází a vy se v něm můžete dozvědět, na čem pracují naši vědci a vědkyně a jaká témata řeší, čím žije studentská obec a co je nového ve výstavním kampusu na okraji hlavního města. Prostřednictvím rozhovorů s akademiky a zaměstnanci univerzity nahlédneme do zákulisí fakult a dalších univerzitních pracovišť. 

„Věřím, že se nám podaří zachovat náš kampus otevřený a zároveň bezpečný.“ S touto vizí otevírá prorektor Petr Valášek toto nové číslo a zároveň i blok věnovaný bezpečnosti na vysokých školách v kontextu nedávné tragédie na Filozofické fakultě UK. Dočtete se mimo jiné, jak prozíravě a efektivně si Česká zemědělská univerzita v oblasti bezpečnosti počíná.

Z osobností akademického světa vám představíme dva čerstvé profesory ČZU, nového děkana Fakulty životního prostředí, nového proděkana Fakulty tropického zemědělství a další zajímavé tváře.

Dozvíte se celou řadu novinek z oblasti vědeckého bádání, ale třeba i ze světa filmu nebo sportu. Zvláštní pozornost věnujeme ženám a dívkám vědkyním, novým studijním programům a cestovatelským zážitkům našich vědců a studentů při bádání v různých koutech planety.

Přejeme příjemné čtení nového čísla Živé univerzity.

 Za redakci: Lenka Prokopová

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.