Ztraťte se s námi v nočním čase, provedeme vás světem vědců, kteří vás naučí vědu milovat

Chcete zažít, jaké to je ztratit se v čase? 24. září to můžete zkusit v rámci Noci vědců právě na téma ČAS přímo v kampusu ČZU na Suchdole. Do programu pro děti i dospělé se letos zapojilo všech šest fakult a čekají vás tak nevšední zážitky!

Společně prozkoumáme vývoj v čase krajiny, zvířat, vozidel ale i další techniky. Zároveň si budete moci mnohé vyzkoušet, zažít i ochutnat. „Zjistíme, jak je někdy načasování důležité i jak se dá čas ušetřit. Návštěvníky všech věkových kategorií i zájmů čekají přednášky, komentované ukázky, výstavy, hry i poznávačky. Věřím, že program Noci vědců všechny zaujme, díky tomu, že se na něm podílely všechny naše fakulty, je skutečně pestrý,“ říká vedoucí oddělení Marketingu a propagace ČZU a koordinátorka letošní Noci vědců Bc. Karolína Křtěnová. „V rámci doprovodného programu, kterým plánujeme tento nevšední zážitek zpestřit, si můžete dát i něco dobrého k jídlu a pití, posedět či se vyfotit u fotostěny - to vše vás čeká na meeting pointu u slunečních hodin,“ dodává.

Noc vědců si můžete naplánovat dle programu, který najdete na www.nocvedcu/czu-v-praze.cz a zároveň tu najdete i podcasty a videa, tedy tu část programu, kterou jsme připravili v on-line verzi.

Noc vědců je akce, díky níž v jeden večer oživují stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Noc vědců na ČZU  

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.