ČeskoSlovenská virologická konference 2024 proběhne na ČZU

Praha, 9. února 2024 - Na půdě České zemědělské univerzity se uskuteční ČeskoSlovenská virologická konference 2024. Jejím cílem je zvýšit povědomí o špičkovém výzkumu a podpořit vědeckou výměnu a spolupráci

Vědecká konference, která představí výsledky českých, slovenských i zahraničních virologů, se uskuteční ve dnech 15. – 16. února 2024 v Aule České zemědělské Univerzity v Praze. Toto setkání pořádá RNDr. Jiří Černý, Ph.D. a jeho tým z Fakulty tropického zemědělství s podporou Národního institutu virologie a bakteriologie a České společnosti pro biochemii a molekulární biologii. Konference se koná po pěti letech, dřívější konání paradoxně neumožnila pandemická situace způsobená COVID- 19.

Posláním konference je setkání odborníků napříč různými oblastmi virologického výzkumu, od základních až po aplikované a klinické vědy. . Konference, která proběhne v angličtině, poskytne globální platformu pro sdílení výsledků výzkumu a poznatků, umožní navázání nových spoluprací mezi vědci a pomůže zvýšit celkové povědomí o špičkovém virologickém výzkumu

Následovat bude uzavřený kulatý stůl, na němž budou pozvaní hosté debatovat o možnostech, jak posílit pandemickou připravenost v ČR. Zástupci významných institucí z oblasti veřejného zdraví spolu s vědci z Národního institutu virologie a bakteriologie a odborníky z lidské i veterinární medicíny se zaměří na to, jak se poučit z minulosti a jak se připravit na další případné hrozby. Cílem tohoto setkání je podpora spolupráce mezi akademickou a klinickou sférou a budování infrastruktur, které mohou předcházet epidemiím infekčních nemocí nebo snižovat jejich dopady.

"Je nám velkou ctí, že můžeme hostit toto mezinárodní setkání virologů, kteří se podělí o své odborné znalosti a přispějí k rozvoji virologického výzkumu," uvedl RNDr. Jiří Černý, Ph.D., organizátor konference.

„Mezi významná témata, která chceme otevřít patří tzv. One Health koncept. Jde o koncept mezinárodní interdisciplinární spolupráce, jehož cílem je dosažení optimálního zdraví člověka, zvířat a životního prostředí, což spolu vzájemně velmi souvisí,“ vysvětluje Jiří Černý. „Díky celosvětové spolupráci usnadňuje tento přístup rozvoj zdravotní péče ve 21. století a může pomoci chránit a zachraňovat životy lidí, zvířat a životní prostředí pro současné i budoucí generace,“ dodal.

ČeskoSlovenská virologická konference 2024 Termín: 15. – 16. února 2024

Místo: Aula České zemědělské Univerzity v Praze

CzechoSlovak Virology Conference

Pro další informace kontaktujte, prosím:

RNDr. Jiří Černý, Ph.D. 
jiricerny@ftz.czu.cz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Česká zemědělská univerzita v Praze

ČZU je čtvrtou až pátou největší univerzitou v ČR. Spojuje v sobě stopatnáctiletou tradici s nejmodernějšími technologiemi, progresivní vědou a výzkumem v oblasti zemědělství a lesnictví, ekologie a životního prostředí, technologií a techniky, ekonomie a managementu. Moderně vybavené laboratoře se špičkovým zázemím, včetně školních podniků, umožňují vynikající vzdělávání s možností osobního růstu, včetně zapojení do vědeckých projektů doma i v zahraničí. ČZU zajišťuje kompletní vysokoškolské studium, letní školy, speciální kurzy, univerzitu třetího věku. Podle mezinárodních žebříčků univerzita patří k nejlepším třem procentům na světě. V žebříčku Academic Ranking of World Universities (tzv. Šanghajský žebříček) se v roce 2023 umístila na 601.–700. místě na světě a na sdíleném 4. místě z hodnocených univerzit v ČR. V roce 2023 se ČZU se stala 36. nejekologičtější univerzitou na světě díky umístění v žebříčku UI Green Metric World University Rankings.

Kontakt pro novináře:      Karla Mráčková, tisková mluvčí ČZU, +420 603 203 703; mrackovak@rektorat.czu.cz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Národní institut virologie a bakteriologie

NIVB je unikátní platforma sdružující špičková vědecká pracoviště z celého Česka. Naším cílem je přispět k urychlení vývoje léčiv a vakcín proti virovým a bakteriálním onemocněním.

https://nivb.cz/

koordinátorka projektu: Šárka Šímová, Ph.D., sarka.simova@uochb.cas.cz
kontakt pro novináře: Lucie Holá, Ph.D., lucie.hola@uochb.cas.cz

 

 

 

 

Soubory ke stažení

Tisková zpráva

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.