Rulandské bílé z vinic ČZU má zlato Salonu vín 2022

Mezi stovku nejkvalitnějších vín České republiky se probojoval produkt Vinařského střediska Mělník-Chloumek České zemědělské univerzity v Praze. V celonárodním Salonu vín získalo zdejší Rulandské bílé zlatou medaili.

ČZU obhajuje své prvenství v udržitelnosti

V letošním ročníku mezinárodního žebříčku UI Green Metric University Ranking, který hodnotí udržitelnost univerzit, se ČZU umístila na 62. místě z celkových 956 univerzit.

Vánoční přání rektora prof. Petra Skleničky

Milé studentky, milí studenti, vážené kolegyně, vážení kolegové,

jsem rád, že letošní vánoční přání připravuji v době, kdy končí zimní semestr, ve kterém jsme oproti tomu loňskému mohli vyučovat převážně prezenčně. To znamenalo, že v učebnách, posluchárnách, laboratořích, dílnách a v celém kampusu vydržel po celý semestr obvyklý a nesmírně příjemný ruch. Je to něco, co k univerzitě neodmyslitelně patří a po čem se nám stýskalo.

Před 10 lety zemřel Václav Havel – Pravda a láska zůstává

Dnes si připomínáme výročí úmrtí prvního prezidenta, který byl zvolen po pádu čtyřicetileté vlády komunistického režimu v tehdejším Československu, Václava Havla. Celosvětově uznávaný český politik, disident, bojovník za lidská práva, básník, dramatik a spisovatel zemřel v 75 letech v neděli 18. prosince 2011 na své chalupě na Hrádečku na Trutnovsku. 

Návštěva velvyslance Indie na ČZU

Dne 7.12.2021 navštívil naši univerzitu velvyslanec Indické republiky pan Hemant Harishchandra Kotalwar. Přes 300 studentů a studentek z Indie, kteří na ČZU v současné době studují, to byl hlavní důvod jeho pobytu u nás, a který také využil k setkání s některými studentkami a studenty. Vzájemně diskutovali, v čem jim může velvyslanectví pomoci, a obráceně, čím studentky a studenti z Indie mohou přispět k propagaci své země na ČZU, v Praze a v ČR. 

Proběhlo zasedání Mezinárodní vědecké rady ČZU

V úterý 7. prosince se uskutečnilo zasedání Mezinárodní vědecké rady ČZU. Tato rada je zřízena jakožto poradní orgán rektora a Rady pro vnitřní hodnocení ČZU pro posuzování strategických cílů, vize a poslání ČZU zejména v oblasti vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a hodnocení jejich kvality.

Hackathon 2021: soutěž o nejlepší chytrá řešení pro život v kampusu ČZU v Praze

Již popáté se studenti České zemědělské univerzity v Praze utkali v myšlenkovém maratonu, v jehož cílové rovince jsou zajímavé nápady využitelné v praxi. Hackathon ČZU se konal ve dnech 23.–30. listopadu 2021 a soutěžící čelili výzvě, reflektující ideu digitalizace kampusu ČZU. Hledali chytrá řešení pro život v kampusu i v dalších oblastech, kde je možné využít potenciál 5G sítí a internetu věcí (NB-IoT).

Evropská komise udělila České zemědělské univerzitě v Praze prestižní cenu HR Excellence in Research

Česká zemědělská univerzita v Praze získala 12. 11. 2021 prestižní ocenění HR Excellence in Research, tzv. HR Award. Zařadila se tak do společenství organizací, které jsou zárukou evropského standardu péče o zaměstnance, a prokázala, že patří mezi univerzity splňující parametry transparentní vzdělávací a vědecko-výzkumné instituce 21. století.

Kalendář akcí

leden 2022 < >
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
20. leden - čtvrtek
Všechny akce
Automatizovaný externí defibrilátor