ČZU potvrdila vedoucí pozici v žebříčku QS World University Rankings

Agentura QS publikovala letošní žebříček světových univerzit podle jejich umístění v předmětných oblastech. V hlavní z pěti předmětných oblastí „Vědy o živé přírodě a medicína“ zaznamenala ČZU posun o přibližně 100 míst výše, když se umístila na 401.-450. pozici. 

Králem ankety Sportovec ČZU roku 2023 je medailista z mistrovství světa v Budapešti

Vynikající český atlet Matěj Krsek vystřídal ve vedení ankety o nejlepšího sportovce ČZU čtyřnásobnou držitelku tohoto titulu, biatlonovou hvězdu Markétu Davidovou. Cenu pro vítěze si převzal spolu s dalšími sportovci na prvních pěti pozicích včetně nejlepšího handicapovaného sportovce ve čtvrtek 11. dubna, na úvod jarního koncertu v aule ČZU. Anketě Sportovec roku spojenou s Cenou rektora se tím vrátila patřičná slavnostní pozornost oceňování vítězů ankety.

Národní sbírka potravin - v týdnu od 8. dubna se zapojí i ČZU

Na České zemědělské univerzitě jsme již na podzim prokázali štědrost a solidaritu, když jsme přinesli celkem 171 kg potravin a drogistického zboží. Rádi bychom vyzvali naše zaměstnankyně, zaměstnance, studentky, studenty i veřejnost, abychom zkusili zopakovat tento úspěch a přispěli do jarního kola Národní sbírky potravin.

Ještě lepší kampus? ČZU vyhlašuje Ideathon 2024

Kampusem ČZU projde denně několik stovek až tisíc studujících, zaměstnaných na ČZU i návštěvníků. Jeho další rozvoj, který bude v souladu s udržitelným přístupem a s důrazem na podporu biodiverzity, představuje velkou výzvu. Nyní se do rozvoje kampusu mohou zapojit také studující a v rámci dvoudenního Ideathonu navrhnout funkční řešení.

Nový unikátní studijní program na České zemědělské univerzitě v Praze: Vstupte do světa veterinární medicíny

Česká zemědělská univerzita v Praze představuje nový navazující magisterský studijní program Veterinární asistent - specialista Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, který je zaměřený na tři základní oblasti veterinární medicíny. Program vznikl ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze, konkrétně s fakultou Biomedicínského inženýrství.

Válečný útok na Ukrajinu - dva roky poté

Ke komunistickému puči z 25. února roku 1948 přibylo v novodobých dějinách další datum, z něhož mrazí: 24. únor 2022, den bezprecedentní agrese Ruska proti Ukrajině. Prvotní šok vystřídala obrovská vlna solidarity, která se rozlila napříč Evropou. Češi opět prokázali ochotu pomáhat, když jde do tuhého. Svoji roli sehrála i historická zkušenost s šokující ruskou okupací v roce 1968. Agresor byl a je stále tentýž. Zákeřný a nepředvídatelný.

Zemřel profesor Jiří Mareček, legenda českého krajinářství

S hlubokým zármutkem sdílíme zprávu, že v pátek 26. ledna zemřel ve věku nedožitých 94 let pan profesor Jiří Mareček (*3. 6. 1930, †26. ledna 2024), skvělý pedagog, odborník a člověk, legenda oboru zahradní a krajinářské architektury. Byl dlouholetým ředitelem výzkumného ústavu VÚKOZ v Průhonicích a profesorem MENDELU v Lednici na Moravě. Jako jediný český krajinářský architekt byl nositelem medaile Za zásluhy I. stupně, kterou za své celoživotní dílo v oboru obdržel z rukou prezidenta republiky 28. října 2022.  

Konzultace pro studující a zaměstnané i během zkouškového období

Probíhá zkouškové období a zanedlouho začne letní semestr. Pro náročnější situace, ve kterých se může ocitnout každý z nás, nabízí tým z Poradenského centra ČZU i během zkouškového období konzultace student?ům i zaměstnancům ČZU.  

Kalendář akcí

duben 2024 < >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
21. duben - neděle
Všechny akce
Automatizovaný externí defibrilátor