Z premiéry tradice. První dožínky v novodobé historii Statků ČZU v Lánech se vydařily

Dožínky mají v českém venkovském prostředí letitou tradici. Nyní se na ni rozhodli navázat i v Lánech, kde má Česká zemědělská univerzita své statky. 

Evropský týden udržitelného rozvoje na ČZU

Celoevropský fesitval akcí na podporu udržitelnosti 

18. 9. až 6. 10. 2023

Česká zemědělská univerzita informuje o prodeji pozemků v k.ú. Sedlec

V posledních měsících ČZU dostává otázky z médií na nedávný prodej 10 ha pozemků v k.ú. Sedlec za 400 mil. Kč. Vedení ČZU chápe tento zájem vzhledem k velikosti transakce. Některé otázky z určitých médií však implikují, že ČZU měla raději pozemky prodat jiným, méně transparentním způsobem, za nižší cenu, případně konkrétnímu zájemci, což by mohlo naznačovat účelovost takových otázek. To bylo důvodem, proč se vedení ČZU rozhodlo zveřejnit důvody a způsob prodeje této nemovitosti.

Všechny okolnosti prodeje považuje vedení univerzity za zcela transparentní, v souladu s platnými právními předpisy a s cílem získat za nemovitost maximální cenu.

Konference AquaConSoil přivedla na ČZU experty na udržitelnost - FOTOGALERIE

Konference se konala od 11. do 15. září 2023

Před padesáti pěti lety nastal po Pražském jaru dlouhý podzim

Od invaze a následné okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy uplynulo více než půl století. Události roku 1968 ovlivnily celou společnost, vysokoškolský život nevyjímaje.

ČZU na výstavě Země živitelka. V duchu podtitulu výstavy „Na cestě k udržitelnosti“ univerzita připravila bohatý program pro odbornou i širokou veřejnost

Česká zemědělská univerzita v Praze nebude ani v letošním roce se svou expozicí chybět na výstavě Země živitelka, která se koná v Českých Budějovicích od 24. srpna 2023. Udržitelnost je pro univerzitu zásadním principem, který se promítá do všech oblastí její činnosti. Do vědy, výzkumu, do výuky, ale také mimo jiné do péče o kampus v pražském Suchdole. Precizní zemědělství, environmentální význam zemědělství a adaptace na klimatickou změnu jsou tedy přirozenou volbou při koncipování stánku ČZU.  

Zlato za kolekci. Další ocenění Vinařství ČZU

Národní soutěž vín letos odstartovala hodnocením produktů vinařské oblasti Čechy, kde se šampionem stal Ryzlink rýnský classic 2021 z vinařství Bettina Lobkowicz. Produkt Vinařství ČZU, Ryzlink rýnský 2020, zvítězil v kategorii jakostních šumivých vín. A zlato si vinařství v Chloumku, které Česká zemědělská univerzita provozuje jako své výzkumné a studijní středisko, odnáší také za nejlepší kolekci s průměrem 88,3 bodů z celkem devíti dodaných vzorků vín.

Konference z oblasti Agroekologie na ČZU

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ve spolupráci s francouzskými partnery z AnaEE (Analysis and Experimentation on Ecosystems) a CNRS (Centre national de la recherche scientifique) pořádala ve dnech 5. a 6. června konferenci s názvem European Research Services on Agroecology v prostorách Auly ČZU.

Kalendář akcí

září 2023 < >
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
24. září - neděle
Všechny akce
Automatizovaný externí defibrilátor