Členové mezinárodní vědecké rady navštívili ČZU

V uplynulém týdnu se uskutečnilo zasedání Mezinárodní vědecké rady ČZU. Rada je zřízena jakožto poradní orgán rektora České zemědělské univerzity v Praze a Rady pro vnitřní hodnocení pro posuzování strategických cílů, vize a poslání ČZU zejména v oblasti vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a hodnocení jejich kvality. Členové rady jsou mezinárodně uznávaní odborníci s vysokým vědeckým i morálním kreditem. V minulém roce se zasedání rady uskutečnilo hybridně, letošní rok již umožnil návštěvu členů rady přímo v kampusu ČZU.

Zažijte kampus všemi smyly, provedeme vás světem vědců, kteří vás naučí vědu milovat

Chcete zažít vědu všemi smyly? 30. září to můžete zkusit v rámci Noci vědců právě na téma VŠEMI SMYLY přímo v kampusu ČZU na Suchdole. Do programu pro děti i dospělé se letos zapojilo všech šest fakult a čekají vás tak nevšední zážitky!

Kampus České zemědělské univerzity se představil úředníkům Společné zemědělské politiky EU

Úředníci Evropské unie, kteří se v Praze věnovali jednání ke Společné zemědělské politice, navštívili v úterý 13. září kampus České zemědělské univerzity.

Prezentace ČZU na agrosalonu Země živitelka 2022: Ve světě zemědělců, farmářů a potravinářů má naše univerzita nezastupitelné místo

Cvrčci i sarančata už se přidávají do sušenek či těstovin. Hmyz je podle potravinářů stravou budoucnosti. Moderní technologie, sofistikovaný strojový park, nebývalá rozmanitost exponátů, výrobci s regionální značkou vysoké kvality produktů a výpěstků, a také směřování k udržitelnému hospodaření ve prospěch přírody a člověka. To je dnešní tvář Země živitelky, výstavy s téměř půlstoletou tradicí. Do takového kontextu skvěle zapadá Česká zemědělská univerzita v Praze, která už více než sto let vychovává odborníky pro zemědělský sektor a dnes je nositelkou trendů udržitelné budoucnosti. Projevilo se to i v programu, který univerzita pro letošní ročník pořádaný na českobudějovickém výstavišti ve dnech 25.–30. srpna 2022 připravila.

Nezávislost Ukrajiny ČZU podpoří vyvěšením státní vlajky

24. srpna 2022 si Ukrajina připomíná 31. výročí vyhlášení samostatného státu. Zároveň je to přesně šest měsíců od zahájení invaze ruských vojsk na území nezávislé Ukrajiny.  Česká zemědělská univerzita v Praze nadále pokračuje v pomoci válečným uprchlíkům a ukrajinským studentkám a studentům.

Oštěpaři z řad ČZU zazářili na mistrovství Evropy – Vadlejch veze stříbro a Špotáková bronz

Sportovci, které pojí studium na České zemědělské univerzitě v Praze, skvěle reprezentovali na mistrovství Evropy v Mnichově - vezou dvě ze tří medailí, které tam Češi vybojovali. Oštěpař Jakub Vadlejch získal stříbro, ve finále hodil 87,28 metru a o 38 centimetrů prohrál s Němcem Julianem Weberem. A parádní úspěch mistrovství Evropy znamená i pro oštěpařku Barboru Špotákovou, která v Mnichově vybojovala bronzovou medaili posledním hodem dlouhým 60,68 m. 

Evropský kongres ochranářské biologie přivede do Prahy světové experty. Tématům ochranářů dominuje válečný konflikt

Česká zemědělská univerzita v Praze bude od 22. do 26. srpna hostit vrcholnou akci ochranářské biologie nazvanou European Congress of Conservation Biology (ECCB). Univerzitní kampus se na několik dní stane středobodem expertů, kteří se na sympoziích, diskusních panelech a workshopech budou věnovat výzvám, jimž příroda a její ochrana čelí nejen v evropském, ale i světovém měřítku. 

Šanghajský žebříček: ČZU na 4. místě v ČR

Academic Ranking of World Universities (ARWU), prestižní a jeden z nejstarších žebříčků hodnotící výzkumnou činnost univerzit (známý též jako Šanghajský žebříček), zveřejnil pro rok 2022 nové údaje. Podle nich se ČZU umístila na sdíleném 4. místě v ČR (společně s ČVUT). Celosvětově se ČZU umístila na 801. - 900. místě z cca 2 500 hodnocených univerzit (na světě je přitom celkem přes 30 000 vysokých škol). 

Kalendář akcí

říjen 2022 < >
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
5. říjen - středa
Všechny akce
Automatizovaný externí defibrilátor