Vědci z České zemědělské univerzity v Praze úspěšně dokončili mapování genomu kůrovce lýkožrouta smrkového

Vědci úspěšně zmapovali celý genom lýkožrouta smrkového, Ips typographus, který během jednoho roku dokáže zničit v Evropě a Asii více než 100 milionů metrů krychlových smrkového lesa. Znalost genomu otevírá cestu novému výzkumu tohoto významného škůdce, a je základem pro hledání nových metod jeho účinné kontroly. Mezi členy výzkumného týmu je také prof. Schlyter, který se již několik let podílí na projektu EXTEMIT-K Fakulty lesnické a dřevařské ČZU.

 

Den s Formulí od CULS Prague Formula Racing 19. října

Přijďte se v úterý 19. října podívat na formuli postavenou studenty ČZU v akci. Jsme tým CULS Prague Formula Racing, který je složen ze studentů nejen z Technické fakulty, ale i z jiných fakult naší univerzity. Projekt není jen o vývoji a samotné stavbě formule, ale je třeba zajistit kompletní chod týmu, který zahrnuje například shánění sponzorů a financí, pořádání akcí či další propagaci týmu.
 

Po stopách stopatnáctileté historie České zemědělské univerzity

Exkurzi do minulosti i současnosti České zemědělské univerzity v Praze nabízí venkovní výstava, která bude až do poloviny listopadu k vidění v kampusu ČZU. Dobové dokumenty, fotografie a průvodní texty jsou prezentovány na panelech umístěných v sousedství univerzitní auly. Mapují historii výuky zemědělských oborů v Čechách od roku 1906, kdy se začaly vyučovat na České vysoké škole technické, až po současnost.

Festival Prague Science Film Fest přiveze do Prahy nejlepší vědecké dokumenty

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Prague Science Film Fest, který se koná v Praze od 18. do 22. října, zavede diváky mezi týmy špičkových vědců a dobrodruhů z celého světa. Návštěvníci poznají autentický život domorodců v pralesech, porozumí řeči velryb, uslyší vzácného sýčka a objeví místa, kam by se bez filmařů nikdy nepodívali. Strhující dokumenty doplní debaty s významnými hosty. Soutěžní přehlídku vědeckých dokumentů organizuje Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) a Univerzita Palackého v Olomouci (UPOL).

Petr Sklenička pokračuje ve funkci rektora České zemědělské univerzity v Praze

Stávající rektor ČZU v Praze profesor Petr Sklenička bude univerzitu řídit i v dalších čtyřech letech. Akademický senát univerzity na svém zasedání v pátek 8. října 2021 zvolil prof. Skleničku ze dvou kandidátů hned v prvním kole volby.

Slavnostní zasedání vědecké rady ČZU 25. října 2021

Rektor České zemědělské univerzity v Praze prof. Petr Sklenička si Vás dovoluje pozvat na veřejné slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU v Praze, které se bude konat v Aule ČZU dne 25. října ve 14:30 hod.

ŠKODA UNI.Space předán k užívání Technické fakultě

V úterý 5. října byl na fakultě slavnostně otevřen ŠKODA UNI.Space 

Point One ČZU – podnikání při studiu i kariéře. S ČZU to zvládnete!

Podnikatelský inkubátor ČZU – Point One: již 7 let pomáháme studentům, vědcům a inovátorům s jejich podnikatelskými ambicemi. Poskytujeme zázemí pro práci v našem skvělém co-workingovém centru, pracujeme s mentory, pořádáme workshopy a vytváříme podnikatelskou komunitu celé univerzity.  

 

Kalendář akcí

říjen 2021 < >
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
24. říjen - neděle
Všechny akce
Automatizovaný externí defibrilátor