Propojení krize COVID-19 s minulými pandemiemi a jejich dopady na potravinovou bezpečnost

Vypuknutí pandemie COVID-19 mělo dalekosáhlé důsledky na různé aspekty lidského života a zabezpečení potravin není výjimkou. V průběhu historie zanechaly pandemie hluboký dopad na globální potravinové systémy, ovlivňují blahobyt komunit a představují hrozbu pro potravinovou bezpečnost. Tento článek zkoumá vzájemné propojení mezi současnou krizí COVID-19 a minulými pandemiemi, analyzuje jejich dopady na potravinovou bezpečnost a nabízí pohledy na strategie pro budování odolných potravinových systémů.

Článek je dostupný zde: https://globalizationandhealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12992-023-00952-7

Citace: Roubík, H., Lošťák, M., Ketuama, C.T. et al. COVID-19 crisis interlinkage with past pandemics and their effects on food security. Global Health 19, 52 (2023). https://doi.org/10.1186/s12992-023-00952-7

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.