Volba kandidáta na funkci rektora ČZU v Praze

Akademický senát České zemědělské univerzity v Praze na svém zasedání dne 17. 6. 2021 vyhlásil v souladu s Čl. 3 Jednacího řádu AS ČZU volbu kandidáta na rektora ČZU v Praze pro volební období 1. 2. 2022 až 31. 1. 2026.

Harmonogram voleb:

• Uzávěrka příjmu obálek s návrhy kandidátů: do 27. 9. 2021 v 12 h.
  • Vyhlášení kandidátů: 4. 10. 2021
  • Představení kandidátů před členy akademické obce a zaměstnanci ČZU v Praze: 7. 10. 2021 od 14 h.
  • Představení kandidátů před členy AS ČZU a volba: 8. 10. 2021 od 10 h.
  • V případě neúspěšné volby, 4. kolo: 15. 10. 2021 v 14 h.

Z navržených kandidátů na funkci rektora přijali (v abecedním pořadí):

V příloze ke stažení jsou uvedeny životopisy kandidátů, popř. jejich vize.

Předseda Akademického senátu ČZU v Praze svolává Shromáždění AO k volbě rektora, které se koná ve čtvrtek 7. 10. 2021 od 14 h. do 15.30 h. v aule ČZU.

V tuto dobu bude zrušena výuka na ČZU v Praze.

Hlavním bodem programu bude představení kandidátů na rektora a diskuse. Program podrobně.

Setkání Akademické obce ČZU bude probíhat v hybridním režimu, tj. účast je možná fyzicky nebo přes MS Teams. Pokud nebude možné při fyzické účasti v aule dodržet odstup 1,5 m, bude nutné použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95).

Link na online připojení k Setkání AO (link na Live event bude zaslán také emailem).

Dotazy ke kandidátům lze poslat také písemně pomocí „chatu“ v Live Event. Prioritně budou kandidáti odpovídat na dotazy ze sálu auly.

Představení kandidátů před členy AS ČZU a tajná volba proběhne 8. 10. 2021 od 10 h. v 7. patře rektorátu ČZU v Praze.