Kaskádové granty v Horizontu Evropa

V programu Horizontu Evropa narůstají příležitosti pro získání tzv. kaskádového financování, kde příjemce podpory vyhlásí v průběhu realizace projektu vlastní výzvy k podávání návrhů.

Tyto otevřené výzvy (open calls) jsou zveřejňovány na k tomu určené stránce Funding & Tenders portálu a na webových stránkách jednotlivých projektů, tj. poskytovatelů. Výzev je průběžně otevřeno až několik desítek. Výše grantů se obvykle pohybuje do 60 tisíc € a doba realizace projektu bývá menší než 1 rok.

Oprávněnými žadateli jsou převážně malé a střední podniky, ale mnoho výzev je otevřeno všem inovátorům nezávisle na typu organizace. Žadatelé zpravidla nemusí tvořit projektové konsorcium. Vyplnění žádosti o kaskádový grant bývá časově nenáročné.

Tato finanční podpora "třetích stran" označovaná též jako Financial support to third parties (FSTP) se řídí pravidly rámcového programu Horizont Evropa.

Pro více informací kontaktujte Lenku Švejcarovou, NCP pro Klastr 4, svejcarova@tc.cz.

Případně lze informace o kaskádovém financování v programu Horizont Evropa získat v prezentacích uložených v Portálu evropských národních kontaktů.

Zdroj: Horizont Evropa

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.