Aktuality - Projekty a spolupráce s praxí

Evropské informační dny od Evropské komise

Na druhý prosincový týden si Evropská komise připravila dva Evropské informační dny - EID k Výzkumným infrastrukturám a EID k MSCA Staff Exchanges.

Národní informační den - Life Sciences

V aule České zemědělské univerzity se konal Národní informační den.

Preparing the Danube Lighthouse

Dne 7. 12. 2022 proběhne v Praze mezinárodní konference "PREPARING THE DANUBE LIGHTHOUSE EU MISSION ON RESTORING OUR OCEANS AND WATERS BY 2030".

Informační webinář: výzvy EIE 2023 - 2024

Dne 1. 12. 2022 se od 10:00 do 12:15 hod. koná online informační webinář zaměřený na připravované aktivity a výzvy v části EIE programu HE na období 2023-2024.

Online Brokerage Event o výzvách EU - Afrika

Ve středu 23. 11. 2022 v 9:30 hod. se bude v rámci programu Horizont Evropa konat online Brokerage Event o výzvách EU - Afrika se zaměřením na klastry 5 a 6.

Národní informační den ke grantům ERC

Dne 15. 11. 2022 od 9:30 do 16:30 hodin proběhne v hybridní podobě Národní informační den ke grantům ERC.

Podcast Horizont Evropa

Národní informační centrum pro evropský výzkum při Technologickém centru Akademie Věd spustilo podcast s názvem Horizont Evropa.

Konference KRECon 2022

V Národní technické knihovně se ve dnech 10. - 11. 11. 2022 uskuteční jubilejní 10. ročník mezinárodní konference Knowledge, Research, Education Conference – KRECon.

Konference Business2Science

V Ostravě se 10. 11. uskuteční již druhý ročník konference Business2Science na téma Podoby excelence na různých úrovních TRL (Technology Readiness Level).

Open Access Week 2022 na ČZU

Letošní Open Access Week se bude konat 24. - 26. října 2022 v Knihovně ČZU i online.

Česká republika podporuje MSCA4Ukraine

Do programu MSCA4Ukraine, který podporuje mobilitu ukrajinských uprchlíků, se zapojilo již 118 výzkumníků ze 17 českých výzkumných institucí.

Webinář s názvem Cíle a příležitosti Nového evropského Bauhausu

Akce se bude konat online, dne 25. října v čase od 13:00 - 15:05. Registrovat se lze do 24. října.

GAČR: Výzva pro polsko-české projekty

Grantovou agenturou ČR byla vyhlášena výzva pro podávání projektů financovaných ve spolupráci s polskou agenturou NCN.

Nové výzvy programu AKTION: ČR – Rakousko

V těchto dnech je možno požádat o projekty spolupráce a / nebo stipendium v programu AKTION Česká republika – Rakousko na podporu bilaterální spolupráce v terciárním sektoru pro rok 2023.

Byla otevřena výzva CHIST-ERA Open Research Data

Mezinárodní výzva CHIST-ERA Call Open Research Data (ORD) se věnuje problematice otevřených výzkumných dat a softwaru z pohledu možnosti jejich opětovného použití.

Výzva Partnerství pro biodiverzitu Call 2022 je otevřena

Druhá mezinárodní výzva Evropského Partnerství pro biodiverzitu Call 2022: „Improved transnational monitoring of biodiversity and ecosystem change for science and society“ je otevřena.

Nadační fond Neuron vyhlašuje nový grant Expedice Neuron

Byl vyhlášen nový grant Expedice Neuron, ve kterém mohou čeští vědci získat na terénní výzkum až milion korun.

Podzimní workshopy Jak na Horizont Evropa

Technologické centrum AV ČR si pro zájemce připravilo podzimní sérii workshopů z cyklu Jak na Horizont Evropa.

Úspěšnost ČR v programu Horizont Evropa

Nejnovější statistiky ohledně úspěšnosti České republiky v dosavadních výzvách programu Horizont Evropa.

Brožura „Pravidla financování projektů Horizontu Evropa“

Technologické centrum AV ČR vydalo novou brožuru „Pravidla financování projektů Horizontu Evropa“.

Semináře zaměřené na přípravu projektů a vědeckou diplomacii

Dne 21. září 2022 se na ČZU budou konat dva mimořádné semináře. Přijďte se podívat!

Nové e-learningové kurzy k Horizontu Evropa

Upozorňujeme na možnost zúčastnit se online kurzů k programové výzvě Horizont Evropa.

Bylo otevřeno přijímání přihlášek MSCA Fellowships CZ

MŠMT otevřelo novou výzvu v rámci Operačního programu Jana Amose Komenského (OP JAK).

OP JAK: Distanční semináře pro žadatele

V měsíci září se uskuteční tři distanční semináře pro žadatele o podporu v nových výzvách OP JAK.