Aktuality - Projekty a spolupráce s praxí

OP JAK: Výzva Smart Akcelerátor+ I přijímá žádosti

Ve středu 27. 7. 2022 byla řídicím orgánem OP JAK vyhlášena výzva č. 02_22_009 Smart Akcelerátor+ I.

Nový výkladový slovník pojmů programu Horizont Evropa

Technologické centrum zpracovalo slovník vybraných pojmů, které jsou využívány v dokumentech souvisejících s programem Horizont Evropa.

Analýza financování výzkumu Horizont 2020

Byla provedena analýza ECR projektů financovaných v rámci programu Horizont 2020.

Nadcházející aktivity v rámci Horizontu Evropa

Podrobnosti o nových pracovních programech, o přípravě Strategického plánu a o případném zapojení do hodnocení H2020.

Úspěšný start ČZU v programu Horizont Evropa

ČZU zatím provází dobré výsledky v Horizontu Evropa.

Výzva OP JAK Špičkový výzkum otevřena!

MŠMT zveřejnilo výzvu OP JAK na podporu výzkumu s vysokým potenciálem.

Vyšlo další číslo časopisu ECHO

Technologické centrum AV ČR vydalo další vydání časopisu ECHO, které se zabývá českým předsednictvím v Radě Evropské unie.

Neutěšená úspěšnost ERC grantů ve střední Evropě

Na konci května vědci v Budapešti řešili nízkou úspěšnost žadatelů o ERC granty ze střední a východní Evropy.

Speciální dvojčíslo Časopisu Aula na téma Transfer technologií

Zajímavý souhrn všech důležitých poznatků z oblasti transferu technologií v aktuálním vydání časopisu Aula!

ČZU je novým partnerem portálu Vědavýzkum.cz

Česká zemědělská univerzita v Praze se rozhodla podpořit činnost portálu Vědavýzkum.cz.

Schváleno 70 nových akcí COST

Na podzim 2022 proběhne oficiální zahájení nových akcí COST.

TAČR – Program Prostředí pro život: Vyhlášení 6. veřejné soutěže

Byla vyhlášena další veřejná soutěž v rámci programu Prostředí pro život!

Vyšel červnový Zpravodaj Horizontu Evropa!

Souhrn novinek ze světa rámcových programů EU a Horizontu Evropa.

Nový spolek manažerů a administrátorů ve výzkumu CZARMA

Staňte se členy nového spolku, poznejte nové kolegy a rozvíjejte své dovednosti!

Experientia Day 2022

Součástí programu bude panelová diskuse na téma získávání ERC grantů.

Zajímá Vás, co se děje? Sledujte kalendář externích akcí!

Pravidelně pro Vás aktualizujeme kalendář akcí, ve kterém najdete všechny akce, které se týkají projektové činnosti.

Informační seminář pro uchazeče o podporu v Programu ZEMĚ (NAZV)

Dne 22. 6. 2022 se uskuteční druhý online seminář pro uchazeče o projekty NAZV.

Týdenní přehled událostí

Souhrn zajímavých událostí v období od 13. do 19. 6. 2022

23. 6. 2022: Konference: Výzkum, vývoj a inovace pro řešení klimatické změny v ČR

Dne 23. 6. 2022 se v Lichtenštejnském paláci v Praze uskuteční konference týkající se řešení klimatické změny v ČR .

Nový program Technologické agentury ČR SIGMA

Nový komplexní nástroj, který umožní dynamicky reagovat na aktuální potřeby společnosti.

Czexpats pivo v Praze

Neformální setkání vědců a vědkyň se zahraniční zkušeností: 21. 6. 2022 (18:00) v Kampusu Hybernská.

Inovační snídaně: Vše o soutěži Falling Walls Lab CZ 2022

Mezinárodní soutěž pro mladé vědce, inovátory a vizionáře.

Veletrh Vědy 2022

Veletrh vědy představí 2. - 4. června 2022 v pražských Letňanech rekordní počet expozic.