Korea se připojuje k Horizontu Evropa

Korejská republika úspěšně ukončila jednání o připojení k programu Horizont Evropa.

Dosud se spolupráce mezi EU a Korejskou republikou v oblasti výzkumu a inovací řídila Dohodou o vědeckotechnické spolupráci, která vstoupila v platnost v roce 2007. Zájem o asociaci k programu Horizont Evropa vyjádřila Korea 14. února 2022.

Podpis asociační dohody proběhne ve druhé polovině roku 2024, po dokončení všech ratifikačních postupů na obou stranách. Účast Koreje v programu Horizont Evropa se tak předpokládá od roku 2025. Po podpisu získají korejské výzkumné organizace přístup k financování v rámci pilíře II programu Horizont.

Zdroj: Horizont Evropa

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.