Šablona směrnice o projektovém odměňování

Čeští právní a finanční NCP připravili nového průvodce pro české příjemce, který může sloužit jako šablona pro tvorbu interních pravidel organizace pro vyplácení projektových odměn v rámci programu Horizont Evropa.

Tento dokument byl navržen s cílem zefektivnit proces výpočtu způsobilých osobních nákladů v?rámci projektového odměňování. Pokud české instituce používající projektové odměňování zhodnotí, že při výpočtu národní referenční sazby již nadále nechtějí počítat průměry z?uzavřených let (tzv. fall-back option), ale budou raději vycházet z?objektivních čísel stanovených předem vlastní interní směrnicí, mohou využít těchto vzorových pokynů.

Přestože se nejedná o závazný výklad pravidel Horizont Evropa, byl vypracován i ve spolupráci s?Evropskou komisí, která jej připomínkovala.

Dne 13. března 2024 uspořádá TC Praha dvouhodinovou online informační akci, na které podrobněji představí obsah tohoto průvodce. Součástí bude také diskuse se zástupci národních poskytovatelů o možných dopadech implementace této směrnice v jejich programech. Více informací a registraci na akci najdete zde.

Zdroj: Horizont Evropa

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.