Horizont Evropa spustil novou sekci webu věnovanou přípravě 10. rámcového programu Evropské unie pro výzkum a inovace (FP10)

Příští rámcový program EU pro výzkum a inovace je v současné době označován jako FP10 (10th Framework Programme). Jeho oficiální název bude teprve stanoven. Spuštění programu je plánováno na rok 2028 a předpokládá se, že bude trvat stejně dlouho jako současný program Horizont Evropa, tedy sedm let, až do roku 2034.

Na této stránce najdete aktuality a důležité dokumenty, které vám poskytnou ucelený přehled o vývoji příprav FP10.

Aktuálně je k dispozici řada pozičních dokumentů klíčových evropských organizací a asociací nebo národní pozice některých států. Dokumenty nabízejí podrobné náhledy na očekávání a doporučení pro FP10. Obsah sekce bude průběžně aktualizován a doplňován o další relevantní informace a dokumenty, včetně dokumentů EU institucí.

Zveme všechny zainteresované strany, aby se aktivně podílely na tvorbě obsahu sekce. Relevantní novinky, dokumenty a podněty neváhejte zasílat na horizont@tc.cz.

Zdroj: Horizont Evropa

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.