FLD slaví zisk prestižního projektu ERA Chairs

Fakulta lesnická a dřevařská uspěla v prestižní mezinárodní soutěži ve výzvě ERA Chairs programu Horizon Europe se svým projektem HIVE: Centre for Biological Invasions in Forests, vznikne tak excelentní skupina v oblasti biologických invazí pod vedením vědce světové úrovně. ČZU se stala jednou z pěti českých institucí, které se letos podařilo tento grant získat v konkurenci dalších 158 návrhů, a pomohla tak dostat Českou republiku na 2. místo hned za Portugalsko v neformální soutěži členských zemí EU v počtu úspěšných projektů v této výzvě. 

Úspěšný management zvěře v Lesích ČZU

Skupina poslanců Parlamentu ČR, zástupců MZe ČR a odborníků v oblastech lesnictví a myslivosti navštívila školní podnik Lesy ČZU v Kostelci nad Černými lesy. Cílem setkání byla prezentace výsledků úspěšného programu Aktivn?í management spárkaté zvěře, který běží již šestým rokem na cca 6 tis. hektarech převážně lesních honiteb na pozemcích ve vlastnictví ČZU v Praze.

Ceny ministra zemědělství za vynikající diplomové práce 2024

V rámci slavnostní promoce Provozně ekonomické fakulty proběhlo předání Ceny ministra zemědělství za vynikající diplomové práce s přínosem pro praxi v oblasti zemědělství, ochrany přírody, krajiny a přírodních zdrojů. Oceněna byla vždy jedna práce z každé fakulty.

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.