Informace ohledně uznávání zahraničního vysokoškolského vzdělání a kvalifikace v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny

Žadatelé s dočasnou ochranou dle zákona č. 65/2022 Sb., Zákon o některých opatřeních v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace, jsou osvobozeni od poplatku ve výši 3 000 Kč za úkony spojené s řízením o žádosti o uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání a kvalifikace.

Dále tito žadatelé mohou nahradit doklady o vzdělání, které nelze doložit, čestným prohlášením v souladu s ustanovením § 90 odst. 4 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Udělení dočasné ochrany je třeba doložit k žádosti, a to ve formě prosté kopie dokladu s vyznačením dočasné ochrany, kterou žadatel vlastnoručně podepíše.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.