Aktuality - studium

PADĚLKY

Od 1.4.2024 ČZU nepřijímá žádné dokumenty k procesu nostrifikace a interní evaluace, které nejsou opatřeny originálním superlegalizačním štítkem nebo apostilou.

Interní evaluace 2024/25 NOVINKY

Interní evaluace pro následující akademický rok 2024/25 jsou již v procesu.

Konzultace pro studující a zaměstnané i během zkouškového období

Probíhá zkouškové období a zanedlouho začne letní semestr. Pro náročnější situace, ve kterých se může ocitnout každý z nás, nabízí tým z Poradenského centra ČZU i během zkouškového období konzultace student?ům i zaměstnancům ČZU.  

Dny otevřených dveří na ČZU 19. a 20. ledna 2024

Poznejte Českou zemědělskou univerzitu v Praze a přijďte na Dny otevřených dveří, které se konají v pátek 19. a v sobotu 20. ledna 2024 od 9 do 15 hodin v kampusu ČZU v Praze na Suchdole.

Zvýšená bezpečnostní opatření platí i během zkouškového období

Na základě dnešního jednání o bezpečnosti na vysokých školách s rektorkami a rektory, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy a Policií ČR, a současně na základě každodenního jednání Krizového štábu ČZU, byla přijata další opatření k zajištění bezpečnosti v areálu ČZU.

Akademická obec ČZU hodnotila, jak si univerzita vedla v právě končícím roce

V prostorách Auly ČZU se  dne14. prosince uskutečnilo výroční setkání akademické obce ČZU. Na tomto fóru zazněly klíčové informace o současném stavu univerzity a byla zhodnocena činnost Akademického senátu ČZU.

Setkání studentů a pedagogů ČZU s odborníky z praxe

Panel oblastí vzdělávání 2023 se uskutečnil 27. listopadu 2023 v Aule ČZU

Dny zdraví ČZU 2023

Témata onkologické prevence nejen pro zaměstnance a studenty ČZU ve dnech 13. až 16. 11. 2023

Prohlášení ČZU o podpoře výstražné stávky

Prohlášení České zemědělské univerzity o podpoře výstražné stávky připravované Vysokoškolským odborovým svazem a akcím iniciativy Hodina pravdy na podporu odpovídajícího financování terciálního vzdělávání.

Noc vědců na ČZU byla nezapomenutelným zážitkem

Nadšení a zaujetí na straně návštěvníků i pořádajících. Taková byla letošní Noc vědců na téma Tajemství. Do odhalování tajemství vědy a výzkumu se 6. října na ČZU zapojilo více než 1000 malých i velkých hostů. 

 

Pozvánka na slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU 30. října 2023

Rektor České zemědělské univerzity v Praze prof. Petr Sklenička si Vás dovoluje pozvat na veřejné slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU v Praze, které se bude konat v Aule ČZU dne 30. října 2023 ve 14:00 hod.

Další žebříček potvrdil vzestup ČZU a dělené 3. místo v ČR

Agentura Times Higher Education publikovala nový žebříček světových univerzit. ČZU se umístila ve skupině na 801.-1000. místě na světě (celkem bylo hodnoceno přes 2650 univerzit).

ČZU otevřela unikátní pavilon propojující přírodu s moderními technologiemi

Kampus České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) se rozrostl o novou budovu demonstrující principy udržitelného rozvoje - unikátní Pavilon environmentálních studií. Odborníci z Fakulty životního prostředí, kteří pavilon budou vyu?žívat, v jeho realizaci uplatnili aktuální trendy a technologie, které přispívají k adaptaci sídel na dopady klimatické změny.

Konference AquaConSoil přivedla na ČZU experty na udržitelnost - FOTOGALERIE

Konference se konala od 11. do 15. září 2023

Slavnostní promoce na České zemědělské univerzitě oslavují studijní úspěchy našich absolventů

Nedávné promoce na České zemědělské univerzitě, které uzavřely jednu kapitolu života našich studentů a studentek, představovaly i tentokrát radostný a zasloužený okamžik. Srdečně gratulujeme ke splnění tohoto významného milníku v životě našich čerstvých absolventů a věříme, že si slavnostní chvíle užili absolventi i jejich blízcí. Slavnostní akt se konal nejen v prostorách Auly ČZU v kampusu na Suchdole, ale také v zámku v Kostelci nad Černými lesy.

Ceny ministra zemědělství za vynikající za vynikající diplomové práce

V rámci slavnostní promoce Fakulty lesnické a dřevařské proběhlo předání Ceny ministra zemědělství za vynikající diplomové práce s přínosem pro praxi v oblasti zemědělství, ochrany přírody, krajiny a přírodních zdrojů. Oceněna byla vždy jedna práce z každé fakulty.

Univerzitní kampus opět ožije Zahradní slavností

V sobotu 10. června 2023 od 13 hodin ožije kampus České zemědělské univerzity již šestým ročníkem Zahradní slavnosti. Setkají se tu absolventi, zaměstnanci, studenti, příznivci univerzity i široká veřejnost ze spřátelených sousedních obcí.

Děkanem FŽP zvolen prof. RNDr. Michael Komárek, Ph.D.

Akademický senát FŽP na své schůzi 9.5.2023 zvolil nového děkana fakulty. Prof. Komárek obdržel 11 hlasů všech přítomných členů senátu. Do své funkce, které se ujme v prosinci tohoto roku, následně bude jmenován rektorem.

Prof. Jan Vymazal je podle žebříčku Researcher.com nejcitovanějším vědcem v oblasti environmentálních věd v Česku

Profesor Jan Vymazal, prorektor pro vědu a výzkum a vedoucí katedry aplikované ekologie Fakulty životního prostředí ČZU, v žebříčku Researcher.com obsadil první příčku a je tak nejcitovanějším vědcem v oblasti environmentálních věd v České republice s D-indexem 61. Druhá v České republice je Jana Klánová z Masarykovy univerzity s D-indexem 60 a třetí místo obsadila Klára Hilscherová z Masarykovy univerzity s D-indexem 57.

 

 

Podpora ukrajinských studentů a uchazečů z Ukrajiny o studium na České zemědělské univerzitě v Praze stále probíhá.

Nové Rozhodnutí rektora č.1/2023 upravuje opatření na podporu studentů a uchazečů o studium z Ukrajiny v souvislosti s vojenskou agresí Ruské federace vůči Ukrajině.

Interní evaluace zahraničního vzdělání v akademickém roce 2023/24

Interní evaluace předchozího zahraničního vzdělání je určena studentům, kteří byli přijati na některou z fakult ČZU v akademickém roce 2023/24, a je nedílnou součástí příjímacího řízení.

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.