Aktuality - studium

Nostrifikace stále probíhají

Přestože proces interní evaluace v rámci přijímacího řízení byl pro stávající akademický rok již ukončen, žádost o nostrifikaci si můžete podávat nepřetržitě.

Změny podmínek výuky

Od pondělí 15.11.2021 se mění podmínky, za kterých může probíhat výuka na vysokých školách. Povinnost nosit respirátory se kromě všech společných prostor týká i výuky, pokud je společně přítomno více než 50 osob. S ohledem na velmi vážnou epidemickou situaci je nezbytné, abychom tyto podmínky všichni dodržovali. Tím můžeme společně přispět k tomu, aby výuka v hybridním modelu mohla i nadále pokračovat

Informace od prorektora pro pedagogickou činnost

Od pondělí 15.11. 2021 se mění podmínky, za kterých může být realizována výuka na vysokých školách.

Nové mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví od 1.11.2021

Pro způsoby vedení výuky se nic nemění a bude dál probíhat v souladu s nastavenými podmínkami na jednotlivých fakultách. Taktéž podmínky, které musejí dodržovat studenti, zůstávají stejné.

Cena rektora za pedagogickou činnost

Dne 25.10.2021 proběhne v rámci slavnostního zasedání Vědecké rady ČZU také předávání Cen rektora za pedagogickou činnost.

Informace od prorektora pro pedagogickou činnost

Žádost o dodržování protiepidemických opatření.

Informace ke studijnímu oddělení rektorátu

Studijní oddělení rektorátu je od 1. 9. 2021 přestěhováno v rámci budovy rektorátu ze 4.patra do 1. patra. Referentky najdete v kancelářích 103, 104, 114 a 115.

Dokončování interních evaluací zahraničního vzdělání v akademickém roce 2021/22

Největší nápor žádostí o interní evaluaci, tedy uznání předchozího zahraničního vzdělání v rámci přijímacího řízení, je již za námi. V současné době dobíhají poslední jednotlivé evaluace. Uznání předchozího zahraničního vzdělání touto cestou může být v akademickém roce 2021/2022 vyřízena maximálně do 25.11.2021.

Point One ČZU – podnikání při studiu i kariéře. S ČZU to zvládnete!

Podnikatelský inkubátor ČZU – Point One: již 7 let pomáháme studentům, vědcům a inovátorům s jejich podnikatelskými ambicemi. Poskytujeme zázemí pro práci v našem skvělém co-workingovém centru, pracujeme s mentory, pořádáme workshopy a vytváříme podnikatelskou komunitu celé univerzity.  

 

Žádost o dodržování protiepidemických opatření

Milé studentky a milí studenti,

vítám Vás všechny při zahájení nového akademického roku na České zemědělské univerzitě v Praze. Jsem velmi rád, že se po dlouhé době můžeme opět osobně setkávat při výuce a sdílet náš krásný akademický prostor.

Interní evaluace zahraničního vzdělání v akademickém roce 2021/22

 Interní evaluace předchozího zahraničního vzdělání je určena studentům, kteří byli přijati na některou z fakult ČZU v akademickém roce 2021/22, a je nedílnou součástí příjímacího řízení.

Zajištění podmínek studia na ČZU od 11. 6. 2021

Vzhledem k ústupu epidemie jsou nastaveny nové podmínky studia a dalších činností na ČZU. Tyto podmínky jsou detailně uvedeny v rozhodnutí rektora.

Cena rektora

Také v letošním akademickém roce rektor České zemědělské univerzity v Praze uděluje Ceny rektora za vynikající studijní výsledky v průběhu studia.

Markéta Davidová obhájila titul Sportovec roku ČZU

Anketa Sportovec roku 2020 už zná jména desítky nejlepších. Titul obhájila biatlonistka Markéta Davidová, mistryně světa z vytrvalostního závodu ve slovinské Pokljuce. Hned za ní se umístila veslařka Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová s čerstvým čtvrtým místem ve dvojskifu ze Světového poháru v Lucernu. A třetím nejlepším sportovcem ČZU je rychlostní kanoista Josef Dostál, trojnásobný mistr světa v kategorii kajakářů. Vzhledem k pandemickým omezením se vyhlášení vítězů odehrálo v úterý 8. června 2021 v komorním duchu.

Informace k promocím

V současnosti probíhají na naší univerzitě státní závěrečné zkoušky, kterým studenti posledních ročníků završují svá studia na ČZU. Přejeme všem hodně úspěchů v tomto důležitém životním kroku a gratulujeme těm, kteří závěrečné zkoušky již úspěšně složili.

FOTOREPORTÁŽ: Inaugurace děkana prof. Patricka Van Damma

Dne 5.5. se konala inaugurace nového děkana Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze prof.ir.dr. Patricka Van Damma. Do úřadu ho jmenoval rektor ČZU prof. Petr Sklenička. Vystřídal tak ve funkci dosavadního děkana fakulty prof. Jana Banouta.

Katedra tělesné výchovy ČZU zprovoznila nové workoutové hřiště

Žebříky, bradla, hrazdy. Nové workoutové hřiště neboli fitness parčík je dalším prvkem v celé široké škále možností sportovního vyžití, které nabízí Katedra tělesné výchovy ČZU.

Stipendijní program Scholarship od Bakala Foundation

Stipendijní program Scholarship podpoří mladé studenty z Česka při studiu na prestižních zahraničních univerzitách. Přihlášky budou otevřeny do 20. dubna.

Letní školy ČZU 2020

Info schůzka k letním školám se posouvá o týden - na 10.3.2020 (FŽP - MCEVI - ZI)

ČZU podpoří rozvoj etiopského zemědělství

Dne 1. listopadu 2017 se na půdě ČZU neformálně setkali ministr zemědělství ČR pan Marian Jurečka se svým rezortním kolegou z Etiopie panem Eyasu Abrahem Alle, který je absolventem doktorského studia na ČZU, konktrétně na tehdejším Institutu tropů a subtropů.

ČZU posiluje spolupráci s americkou univerzitou

Dne 20. října 2017 navštívil ČZU rektor Dr. Randy Woodson a další představitelé North Carolina State University (NCSU).

Vzdělávání hrou na ČZU v Praze

První ročník Letní dětské univerzity ČZU probíhá v těchto dnech na ČZU v Praze s podporou Ministerstva zemědělství.

Ministr zemědělství ocenil studenty ČZU

Šestici studentů ČZU, jejichž diplomové práce mají výrazný přínos pro praxi, předal Marian Jurečka Ceny ministra zemědělství.

Slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU

Na veřejném zasedání Vědecké rady ČZU, která se konala 9. května, byly předány diplomy novým docentům ČZU a absolventům doktorských studijních programů, následně byly oceněny mimořádné výsledky vědecké práce.

English ☰ Menu