Aktuality - studium

Prohlášení ČZU o podpoře výstražné stávky

Prohlášení České zemědělské univerzity o podpoře výstražné stávky připravované Vysokoškolským odborovým svazem a akcím iniciativy Hodina pravdy na podporu odpovídajícího financování terciálního vzdělávání.

Noc vědců na ČZU byla nezapomenutelným zážitkem

Nadšení a zaujetí na straně návštěvníků i pořádajících. Taková byla letošní Noc vědců na téma Tajemství. Do odhalování tajemství vědy a výzkumu se 6. října na ČZU zapojilo více než 1000 malých i velkých hostů. 

 

Pozvánka na slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU 30. října 2023

Rektor České zemědělské univerzity v Praze prof. Petr Sklenička si Vás dovoluje pozvat na veřejné slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU v Praze, které se bude konat v Aule ČZU dne 30. října 2023 ve 14:00 hod.

Další žebříček potvrdil vzestup ČZU a dělené 3. místo v ČR

Agentura Times Higher Education publikovala nový žebříček světových univerzit. ČZU se umístila ve skupině na 801.-1000. místě na světě (celkem bylo hodnoceno přes 2650 univerzit).

ČZU otevřela unikátní pavilon propojující přírodu s moderními technologiemi

Kampus České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) se rozrostl o novou budovu demonstrující principy udržitelného rozvoje - unikátní Pavilon environmentálních studií. Odborníci z Fakulty životního prostředí, kteří pavilon budou vyu?žívat, v jeho realizaci uplatnili aktuální trendy a technologie, které přispívají k adaptaci sídel na dopady klimatické změny.

Konference AquaConSoil přivedla na ČZU experty na udržitelnost - FOTOGALERIE

Konference se konala od 11. do 15. září 2023

Slavnostní promoce na České zemědělské univerzitě oslavují studijní úspěchy našich absolventů

Nedávné promoce na České zemědělské univerzitě, které uzavřely jednu kapitolu života našich studentů a studentek, představovaly i tentokrát radostný a zasloužený okamžik. Srdečně gratulujeme ke splnění tohoto významného milníku v životě našich čerstvých absolventů a věříme, že si slavnostní chvíle užili absolventi i jejich blízcí. Slavnostní akt se konal nejen v prostorách Auly ČZU v kampusu na Suchdole, ale také v zámku v Kostelci nad Černými lesy.

Ceny ministra zemědělství za vynikající za vynikající diplomové práce

V rámci slavnostní promoce Fakulty lesnické a dřevařské proběhlo předání Ceny ministra zemědělství za vynikající diplomové práce s přínosem pro praxi v oblasti zemědělství, ochrany přírody, krajiny a přírodních zdrojů. Oceněna byla vždy jedna práce z každé fakulty.

Univerzitní kampus opět ožije Zahradní slavností

V sobotu 10. června 2023 od 13 hodin ožije kampus České zemědělské univerzity již šestým ročníkem Zahradní slavnosti. Setkají se tu absolventi, zaměstnanci, studenti, příznivci univerzity i široká veřejnost ze spřátelených sousedních obcí.

Děkanem FŽP zvolen prof. RNDr. Michael Komárek, Ph.D.

Akademický senát FŽP na své schůzi 9.5.2023 zvolil nového děkana fakulty. Prof. Komárek obdržel 11 hlasů všech přítomných členů senátu. Do své funkce, které se ujme v prosinci tohoto roku, následně bude jmenován rektorem.

Prof. Jan Vymazal je podle žebříčku Researcher.com nejcitovanějším vědcem v oblasti environmentálních věd v Česku

Profesor Jan Vymazal, prorektor pro vědu a výzkum a vedoucí katedry aplikované ekologie Fakulty životního prostředí ČZU, v žebříčku Researcher.com obsadil první příčku a je tak nejcitovanějším vědcem v oblasti environmentálních věd v České republice s D-indexem 61. Druhá v České republice je Jana Klánová z Masarykovy univerzity s D-indexem 60 a třetí místo obsadila Klára Hilscherová z Masarykovy univerzity s D-indexem 57.

 

 

Podpora ukrajinských studentů a uchazečů z Ukrajiny o studium na České zemědělské univerzitě v Praze stále probíhá.

Nové Rozhodnutí rektora č.1/2023 upravuje opatření na podporu studentů a uchazečů o studium z Ukrajiny v souvislosti s vojenskou agresí Ruské federace vůči Ukrajině.

Interní evaluace zahraničního vzdělání v akademickém roce 2023/24

Interní evaluace předchozího zahraničního vzdělání je určena studentům, kteří byli přijati na některou z fakult ČZU v akademickém roce 2023/24, a je nedílnou součástí příjímacího řízení.

Nostrifikace – informace pro držitele víza dočasné ochrany

Udělení dočasné ochrany je třeba doložit k žádosti, a to ve formě prosté kopie cestovního pasu a dokladu s vyznačením dočasné ochrany (vízum), kterou žadatel vlastnoručně podepíše.

Česká zemědělská univerzita je podle mezinárodního hodnocení v oblasti Zemědělství & lesnictví nejlepší v republice a 62. na světě

Nejnovější a dosud nejrozsáhlejší žebříček QS World University Rankings za rok 2023 hodnotí vysoké školy také podle jednotlivých oborů, které tvoří hlavní (široké) oblasti jejich působení. Z výsledků vyplývá, že české vysoké školy se velmi dobře umístily v zemědělství a lesnictví. Právě zde je Česká zemědělská univerzita v Praze nejlepší v republice a obsadila 62. místo na světě. Nejlépe hodnocenou českou univerzitou je také v oblasti Vědy o ?životním prostředí.

Dny otevřených dveří na ČZU 20. a 21. ledna 2023

Poznejte Českou zemědělskou univerzitu v Praze a přijďte na Dny otevřených dveří, které se konají v pátek 20. a v sobotu 21. ledna 2023 od 9 do 15 hodin v kampusu ČZU v Praze na Suchdole.

Časopis Živá univerzita nabízí čtení o dění a lidech na ČZU

V aktuálním vydání časopisu, které právě vyšlo, se ohlížíme za rokem oslav sedmdesátileté existence ČZU. Po období covidových zákazů a omezení se na univerzitu vrátily tradiční aktivity a život studentů, akademiků a zaměstnanců nabral obvyklé tempo.

Diskuse studentů a pedagogů ČZU s odborníky z praxe

V Aule České zemědělské univerzity se v rámci Panelu oblastí vzdělávání 2022 uskutečnila diskuse studentů a zaměstnanců s odborníky z praxe.

Zasedání Vědecké rady ČZU symbolicky uzavřelo oslavy 70. výročí samostatné existence univerzity

Akademická obec České zemědělské univerzity v Praze se v pondělí 28. listopadu 2022 sešla v aule na slavnostním zasedání Vědecké rady ČZU.  

Upozornění:

Proces interní evaluace končí v tomto akademickém roce 25.11.2022. Všechny dokumenty musí být na univerzitě před tímto datem.

ČZU si polepšila mezi univerzitami z ČR v mezinárodním žebříčku THE. Dosáhla tak zatím největšího úspěchu

V říjnovém vydání žebříčku THE se v rámci českých vysokých škol ČZU umístila na 4. místě. Potvrdila tak nedávné 4. místo Šanghajského žebříčku (mezi českými vysokými školami). Hodnocení prestižního mezinárodního žebříčku vysokých škol Time Higher Education (THE) je založeno na hodnocení 13 výkonových indikátorů, které pokrývají celé spektrum klíčových oblastí působení špičkových vysokých škol: vzdělávání, výzkum, transfer znalostí a mezinárodní prostředí na hodnocených univerzitách. Navíc více než 22 tisíc špičkových akademiků a akademiček poskytlo své pohledy na kvalitu (odděleně pro vzdělávání a výzkum) v takzvaném šetření reputace vysokých škol.

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.