Česká zemědělská univerzita v Praze a Zhejiang Ocean University (ZJOU) podepsaly memorandum o spolupráci.

V pátek 22. března se zástupci obou univerzit sešli a probrali možnosti další spolupráce. Obě univerzity ukázaly zájem o společný výzkum v oblastech rybářství a potravinářských věd.  

Delegace ze ZJOU byla nejdříve přivítána prof. PhDr. Michalem Lošťákem, Ph.D., prorektorem pro mezinárodní vztahy a 1. prorektorem ČZU, který stručně představil svou univerzitu. ZJOU zastupovali Yan Xiaojun, předseda Školské rady ZJOU a Akademik Euroasijské akademie věd, Wang Jinbao, ředitel Oddělení mezinárodních vztahů ZJOU a děkan Mezinárodní školy vzdělání o moři, a Zhang Yuexing, zástupce děkana Školy mořské vědy a technologie.  

Po krátké diskusi došlo ke schválení návrhů a podpisu memoranda oběma stranami. Návštěva delegace ale neskončila jen podpisem a výměnou darů, zástupci ČZU ještě představili činnosti své univerzity. Ing. Mikuláš Josek, vedoucí Oddělení mezinárodních vztahů, představil všeobecný náhled ČZU, zatímco doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D., vedoucí Katedry kvality a bezpečnosti potravin, a Ing. Miloslav Petrtýl, Ph.D., z Katedry zoologie a rybářství Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, prezentovali dosavadní a aktuální aktivity svých jednotlivých kateder.  

Krátce po oficiálním setkání se obě delegace přesunuly na návštěvu Katedry kvality a bezpečnosti potravin FAPPZ a Potravinářského pavilonu ČZU. Delegace ZJOU vyjádřila obdiv k vyspělému výzkumnému vybavení a zázemí pro praktickou výuku studentů. Nakonec se obě strany rozloučily s?nadějí na novou dobu širší spolupráce při výměně akademiků a studentů v oblasti potravinářských věd i rybářství a s ní souvisejícím vědeckým pokrokem.  

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.