Aktuality - mezinárodní vztahy

Stipendia na studium v Bavorsku (mag. a dok. studium)

Probíhá výzva k podávání žádostí o stipendium na roční studijní pobyt v Bavorsku. Stipendium je určeno k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia na bavorské veřejné vysoké škole. 

Register for the ELLS Student Conference 2021

CZU invites students to register for the online ELLS Scientific Student Conference 2021: "Green (r)evolution: from molecules to ecosystems" (19.-20.11.)

University of Wisconsin-Madison - Last Minute OPEN CALL for SS 2021/2022

The CZU International Relations Office will support two CZU students for an exchange semester at our partner university in the US - the University of Wisconsin-Madison (USA). 

Urban Greenhouse Challenge

Wageningen University and Research challenges you to develop an urban farming site including an indoor production structure that significantly improves the quality of life of local residents in one of the most diverse lower-income neighbourhoods of Washington D.C.

Pozvánka na akci Příští stanice svět!

Příští stanice svět! je Festival mezinárodního vzdělávání, který symbolicky zahájí nový Erasmus+ a Evropský sbor solidarity. 5 měst, 5 vlakových nádraží, 5 dnů nabitých informacemi o studiu, stážích a dobrovolnictví v zahraničí.

VYTVOŘ SOLID(ÁR)NÍ PROJEKT

V rámci Evropského sboru solidarity proběhne 3. – 5. září víkendové školení pro mladé lidi (18-30 let), kde se mohou naučit, jak navrhnout projekt a zažádat o grant.

COVIMO PROJECT, ERASMUS + KA2 - Invitation to take part in the survey

In connection with the implementation of the Erasmus + KA2 COVIMO Project , we cordially invite you to take part in a survey about best practices and diagnosis of possible problems related to the virtual teaching and mobility.

Scholarships for postgraduate studies at Bavarian universities (Germany)

The Free State of Bavaria (Germany) will sponsor scholarships for the academic year 2021/22 for postgraduate studies, PhDs or research sojourns at Bavarian universities (Germany).

Competition for Climate Adaptation in Food Systems

NEW Competition for students - Climate Adaptation in Food Systems: Deadline July 5

CZU Erasmus Ambassador

Odjíždíte na Erasmus? Chcete sdílet svoje zážitky s ostatními a získat za to odměnu? Tak neváhejte a staňte se CZU Erasmus Ambasadorem!

Mezinárodní soutěž pro mladé vědce a inovátory

14. září 2021 se v prostorách Národní technické knihovny uskuteční již 6. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic

Stipendia Česko-bavorské vysokoškolské agentury

Poslední možnost zažádat o stipendijní a grantový program Česko-bavorské vysokoškolské agentury.

CZU student Swati Surampally succeeded at the ELLS SSC 2020

I wanted to see where I stood internationally,” Swati Surampally on winning first place at the ELLS Scientific Student Conference 2020 from the comfort of her room.

ELLS Student Scientific Conference 2021

The Euroleague for Life Sciences (ELLS) and SGGW invite all students from ELLS universities to join the ELLS Scientific Student Conference 2021 on the topic "Green (r)evolution: from molecules to ecosystems”.

Průvodce zahraničních studentů na ČZU 2020/2021

Nově ke stažení: přehledný seznam bakalářských a magisterských oborů vyučovaných na fakultách ČZU v angličtině, s odkazy na kurikula oborů a katalog předmětů

Letní školy ČZU 2021

Otevřely se registrace žádostí na letní školy ČZU 2021. Letos jich kvůli pandemické situaci bude výrazně méně než v předchozích letech.

COVIMO

CZU Prague now coordinates an Erasmus+ KA2 Project COVIMO, which sees the COVID-19 crisis as an “opportunity window” for innovations in higher education practices.

CZU Open Classes May

CZU Open Classes continue in May. Choose your topic and join the live online lecture of your interest.

Vyjeďte na ZS 2021/2022 na Zhejiang Ocean University

Nabídka studentského výjezdu na ZS 2021/2022 na Zhejiang Ocean University (ČLR) je nyní podpořena extra stipendiem.

Stipendia DAAD - uzávěrka přihlášek

Blíží uzávěrka podávání přihlášek (30. dubna 2021) na některá stipendia DAAD (Německé akademické výměnné služby) podívejte se na nabídku.

Hohenheim Online Seminars on "Rethinking Agriculture"

Discuss new approaches to agriculture with scientists within the University of Hohenheim.

ONLINE EVENT - International Social Entrepreneurship Competition

The online event will take place on April 22-23. All young people are invited to register their team and take the opportunity to develop their business idea into a real product.

CZU Open Classes

We invite students of the Euroleague for Life Sciences universities (incl. CZU), students of our other partner universities and all prospective students to join the CZU Open Classes!

Stipendia na ZS 2021 do Německa

Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě (GFPS-CZ) informuje, že bylo vypsáno výběrové řízení na poskytnutí stipendií na zimní semestr 2021/2022 do Německa! 

Fellowship na Indian Institute of Technology

Indická ambasáda v Praze informuje o stipendijním programu Fellowship for International Research Scholars in Technology.

Stipendia pro výměnu studentů do Lucemburska

Lucemburská univerzita s potěšením oznamuje možnost stipendií pro studenty na jedno- nebo dvousemestrální výměnu na University of Luxembourg.

CNU International Summer Session 2021

Learn about Korea with international students from 20 different countries along with Chonnam students! CNU is offering an Online International Summer Session - check out the invitation!

ČZU zaměstnanecké virtuální mobility

Máte jako zaměstnanec ČZU zájem vyrazit na online mobilitu? Neváhejte se ozvat koordinátorce zam.mobilit Ing. Daně Výlupkové (vylupkova@rektorat.czu.cz).

TCHAJ-WAN: Nabídka stipendijních programů

Informace o stipendijních programech na TCHAJ-WAN: pro studenty BSP, MSP a DSP - přihlášky do 31. března 2021

Víceletá stipendia ke studiu v Korejské republice

Bylo vypsáno výběrové řízení na víceletá stipendia ke studiu v Korejské republice. Termín pro odevzdání přihlášek je 12. března 2021.

Special offer for incoming guests to Dormitory West

The Dormitory West will reimburse the costs for the first mandatory PCR test upon arrival for its guests and more.

Stipendium Barrande Fellowship Programu

Poslední výzva pro zájemce z řad doktorandů k podání žádosti o výzkumná stipendia ve Francii: do 26. února

International Social Entrepreneurship Competition

Invitation to the International Social Entrepreneurship Competition and International Students conference at Lithuania Business University of Applied Sciences (LBUAS)

CEU Roma Graduate Preparation Program 2021-22

The call for applications for the Roma Graduate Preparation Program 2021/22 academic year is open, an opportunity for Roma university graduates interested in preparing for English-language master’s degree programs

VULCANUS IN JAPAN - A TRAINING PROGRAMME FOR EU STUDENTS

A life-changing opportunity for EU students for an industrial placement at a Japanese company! Apply by February 10!

Online winter school of Samara National Research University (Russia)

Podívejte se na nabídku online zimní školy Samarské národní výzkumné univerzity (Rusko).

Ruth Crawford Mitchell Czech/Slovak Scholarship (pro akademiky na ČZU)

Představujeme informace o stipendiu Ruth Crawford Mitchell Fellowship pro české nebo slovenské profesionály, kteří budou provádět výzkum na Pittsburghské univerzitě během podzimního období 2021.

Erasmus+ po Brexitu

Mění se něco po 1. lednu 2021? Mohu plánovat výjezd pro příští rok?

Referent/ka projektu - Do Německa na zkušenou

Jsi student a máš zkušenost s pobytem v zahraničí? Projekt "Do Německa na zkušenou" spolupracující s ČZU hledá nové referenty/referentky do tohoto projektu.

Provoz OMV upraven a přesunut do nových prostor

Informace o aktuálním provozu OMV, dostupnosti pracovníků a kontaktech.

Dva webináře na téma studium ve Francii

Campus France Česká republika organizuje dva webináře o možnostech studia ve Francii. 9. a 10. prosince 2020.

CASEE Online Winter School 2021

Zveme vás na „CASSE Online Winter School 2021 - Food Environment and Health Risk Assessment in Danube Region (DanubeFEHRA)“ - 25. ledna - 5. února 2021.

Pozvánka na prezentaci Do Německa na zkušenou

Chceš vycestovat během studia na vysoké škole do Německa a ještě moc nevíš jak na to?

Registrujte se na studentskou konferenci sítě ELLS

Nenechte si to ujít a připojte se k vědecké studentské konferenci ELLS „Svět zítřka: Zelená a udržitelná společnost“ 20. – 21. Listopadu 2020. Využijte příležitost navázat nové kontakty a diskutovat o důležitých tématech se studenty a akademiky z nejlepších univerzit věnujících se životnímu prostředí v Evropě. Vše z pohodlí vašeho obývacího pokoje! Registrace končí 1. listopadu 2020: https://ells2020.expo-ip.com/

Mezinárodní studentská soutěž ReThink Protein Challenge'2

Wageningen University & Research srdečně zve studenty BSc, MSc a PhD po celém světě, aby se připojili k druhému ročníku ReThink Protein Challenge!

Studijní pobyty v Jižní Koreji LS 20/21

Volná místa na korejských univerzitách ke studiu v LS 20/21 - Chonnam National University, Dongguk University a Konkuk University.

Pozvánka na Online Session pro uchazeče o stipendium DAAD do Německa

Blíží se termín podání žádosti: 16. 11. pro studijní a výzkumná stipendia a 1. 12 pro stipendia k účasti na letním kurzu.

Aktuální nabídka stipendií DAAD

Podívejte se na aktuální stipendijní nabídku organizace DAAD (Německé akademické výměnné služby). Blíží se uzávěrky přihlašování. 

Stipendium na roční studijní pobyt v Bavorsku

Upozorňujeme na aktuální výzvu k podávání žádostí o stipendium na roční studijní pobyt v Bavorsku.

Rozcestník informací k cestování do zahraničí

Sdílíme s Vámi Rozcestník informací k cestování do zahraničí, který pravidelně aktualizuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Nabídka stipendií na letní semestr 2021 - GFPS

Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě (GFPS-CZ) vypisuje výběrové řízení na poskytnutí stipendií na letní semestr 2021! 

Oznámení pro přijaté uchazeče s vízovou povinností

Následující informace je určena těm, kteří mají aktuálně požádáno nebo si budou žádat o vízum či povolení k pobytu v České republice.

ELLS SSC 2020 Deadline prodloužen

Termín pro předložení abstraktů byl prodloužen do 30. června.

ELLS Scientific Student Conference 2020

Síť Euroleague for Life Sciences (ELLS) a vídeňská univerzita BOKU (University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna) zve všechny studenty a zaměstnance univerzit sítě ELLS na konferenci ELLS 2020, která se bude konat od 19. do 21. listopadu.

Krizová komunikace

Koho kontaktovat, pokud potřebuji poradit či pomoci ohledně návratu či řešení situace po návratu do ČR.

Stipendijní program Scholarship od Bakala Foundation

Stipendijní program Scholarship podpoří mladé studenty z Česka při studiu na prestižních zahraničních univerzitách. Přihlášky budou otevřeny do 20. dubna.

Letní školy ČZU 2020 - info schůzka

Info schůzka k letním školám se nově uskuteční 10.3.2020 v 15:45 (FŽP - MCEVI - ZI)

Letní školy ČZU 2020

Info schůzka k letním školám se posouvá o týden - na 10.3.2020 (FŽP - MCEVI - ZI)

Erasmus Application Day

PŘIHLAŠ SE NA ERASMUS CESTOU NA OBĚD! INFO DEN O VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ.

Blíží se uzávěrky přihlášek na Erasmus! Zjistěte, kdy jsou termíny!

Redukovali jsme počet papírů! Zjistěte, co stačí!

Přihlašte se na pohovor za 5 minut!

Letní škola na Islandu 2020

Přihlašte se na letní školu na Bifröst University v létě 2020.

Téma: Sustainable Leadership in the 21st Century. Od 18. července - 8. srpna za 2.800 EUR.

Uzávěrka přihlášek: 1. června 2020.

STAFF WEEK na CZU

CZU v Praze pořádá svůj první INTERNATIONAL STAFF WEEK. Akce se bude konat od 27. do 30. dubna 2020 a zaměří se na univerzitní sítě a spolupráci.

Nový PhD stipendijní program s Francií

Chcete si udělat doktorát ve Francii? Dostavte se 23.1.2020 na prezentaci stipendijního programu Barrande do Domu zahraniční spolupráce!

MEZINÁRODNÍ LETNÍ ŠKOLA 2020 NA LOUISIANSKÉ UNIVERZITĚ

Registrace na MEZINÁRODNÍ LETNÍ ŠKOLU ROKU 2020 NA LOUISIANSKÉ STÁTNÍ UNIVERZITĚ je nyní OTEVŘENA všem studentům (Bc, MSc, PhD). Tato událost je organizována společně s Mendelovou univerzitou v České republice a Visegrad University Association (VUA) a bude se konat 6. - 17. července 2020 na LSU. Tato dvoutýdenní krátká praktická zkušenost poskytne studentům certifikát od LSU po úspěšném dokončení programu.

Více informací najdete níže v LETÁKU KE STAŽENÍ!

INFORMACE A REGISTRACE: www.lsuagcenter.com/intlsummerschool

Nabídka studia PhD v USA

Louisiana State University nabízí možnost studia doktorského programu "Digital Agriculture".

MEDIA AMBASSADOR

Staň se ambasadorem online sociálních sítí pro iniciativu Study in the Czech Republic

Stipendium ke studiu v Číně 2020-2021

Čínská vláda nabízí stipendijní místa ke studiu v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech.

Erasmus Day na ČZU

proběhne v úterý 10. prosince od 11:00 do 14:30 ve vestibulu Menzy

Symbiosis University

Nabídka pro studenty v oborech umělé inteligence, strojového učení a robotiky.

Vyhlašujeme fotosoutěž pro studenty

Přihlaste se do fotosoutěže s názvem Erasmus plus tvůj nejlepší zážitek. Zúčastnit se jí můžou studenti, kteří v minulosti vyjeli či právě jsou na výjezdu.

4. Česko-bavorské vysokoškolské fórum

27. – 29.11.2019 v Pasově

Stipendia na studium v Bavorsku

Stipendium je určeno k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia na bavorské veřejné vysoké škole.

Urban Greenhouse Challenge 2019

Wageningen University & Research organizes the second edition of this international student competition.

Russian Studies in Real Russia: Final Call

Summer Schools Ural Federal University (Russia) 

Stipendium do Velké Británie

University College, Oxford

Nabídka stipendií ke studiu v Japonsku

Japonsko nabízí stipendium v délce 18-24 měsíců

Letní škola na SeoulTech-Korea

2 týdenní LŠ pro zájemce o Korejský jazyk

15.7.2019 - 26.7.2019

ELLS Scientific Student Conference 2019

Swedish University of Life Sciences (SLU), 15 & 16 November 2019

Letní škola v Rusku II

Samara National Research University

Letní škola ELLS v Izraeli

Mediterranean Diet - uzavírka přihlášek 30.04.2019

Letní škola v Rusku: 30.07– 05.08.2019 (Belgorod) a 06.08.-12.08.2019 (Michurinsk)

“From Field to Fork – from Tree to Mouth: Agricultural Production for Food Security and Import Substitution”

Letní školy FTZ 2019

Thajsko, Kambodža, Ukrajina

Letní školy 2019

Uzávěrka pro zasílání přihlášek prodloužena do 18.03.2019

Student Challenge

Wageningen University organizuje studentskou soutěž v rámci projektu ReThink Protein Challenge.

Stipendijní a grantové programy Česko-bavorské vysokoškolské agentury

Aktuální nabídky stipendijních a grantových programů Česko-bavorské vysokoškolské agentury.

Vyhlašujeme fotosoutěž pro studenty

Přihlaste se do fotosoutěže s názvem Erasmus plus tvůj nejlepší zážitek. Zúčastnit se jí můžou studenti, kteří v minulosti vyjeli či právě jsou na výjezdu.

Studium v Číně

Čínská vláda nabízí stipendijní místa pro studenty z ČR počínaje akademickým rokem 2019/2020

Jazykové kurzy v Bulharsku

Stipendijní pobyty AIA na základě mezinárodních smluv

Russian Fresh - PLUS

Zimní škola (leden-únor 2019) na Uralské federální univerzitě v Ekaterinburgu.

PROM - Projekt Varšavské zemědělské univerzity

Projekt je určen pro studenty doktorských oborů a pro pedagogy (do 40 let)

NOVÉ TECHNOLOGIE V INŽENÝRSTVÍ - Mezinárodní konference v Turecku

Studentská vědecká konference od 8 do 10 Května 2019 v areálu Maltepe University v Istanbulu.

ČZU v Praze se zapojila do globální iniciativy Family Farming Knowledge Platform (FFKP)

ČZU v Praze se zapojila do Family Farming Knowledge Platform (FFKP), která existuje při Food and Agriculture Organization (FAO)

Vznik GEPS

V letošním roce začala na ČZU v rámci Oddělení mezinárodních vztahů fungovat Global Engagement and Partnership Section (GEPS)

Stipendia francouzské vlády 2019

Na doktorát pod dvojím vedením s francouzskou univerzitou.

Nabídky na roční doborovlnickou stáž v Německu.

Dobrovolnický rok začíná od září 2018 a termíny přihlášek jsou již na konci června nebo v červenci.

Study at University of Wisconsin Madison USA

University of Wisconsin Madison announces the opening of the exchange applications for Spring 2019 and Calendar Year 2019.

ELLS Studentská vědecká konference 2018

Termín podávání abstraktů posunut z 15.06.2018 na 30.06.2018

Letní škola v Azerbajdžánu 2018

Letní škola se koná od 14 do 28 července 2018

Letní školy u bájného Bajkalského jezera 2018

The Buryat State University located in the city of Ulan-Ude, Republic of Buryatia, Russian Federation is happy to invite you to BSU Summer School 2018.

Letní škola v Dánsku 2018

University of Southern Denmark organizuje tematickou LŠ od 12 do 26 srpna 2018

Letní škola CASEE 2018

Letní škola CASEE se koná od 16 do 23 července v Polsku

Studuj v Japonsku v ZS 2018-2019

Otemon Gakuin University v Japonsku nabízí možnost studia pro studenty ČZU.

Studuj ve Švédsku

2. května 2018  pořádá velvyslanectví Švédského království v Praze od 15.00 akci pro zájemce o studia ve Švédsku.

ELLS Studentská vědecká konference 2018

Tento rok je pořádající univerzitou tradiční studentské vědecké konference ELLS Wageningen University v Holandsku.

 

Vypsání dobrovolnických míst v rámci česko-německého projektu ahoj.info 2018

Do dobrovolnického projektu hledá od září 2018 Koordinacni centrum cesko-nemeckych vymen mladeze Tandem, dva české dobrovolníky,

ČZU ocenila významného vědce

Česká zemědělská univerzita v Praze udělila prof. Dr. Dr. h. c. Billu S. Hanssonovi čestný titul doctor honoris causa.

Projekt: Ultimate Urban Greenhouse - výzva univerzity ve Wageningenu

Univerzita ve Wageningenu vypsala pro studenty doktorských (případně magisterských) programů výzvu: “Design the Ultimate Urban Greenhouse”.

ČZU podpoří rozvoj etiopského zemědělství

Dne 1. listopadu 2017 se na půdě ČZU neformálně setkali ministr zemědělství ČR pan Marian Jurečka se svým rezortním kolegou z Etiopie panem Eyasu Abrahem Alle, který je absolventem doktorského studia na ČZU, konktrétně na tehdejším Institutu tropů a subtropů.

ČZU posiluje spolupráci s americkou univerzitou

Dne 20. října 2017 navštívil ČZU rektor Dr. Randy Woodson a další představitelé North Carolina State University (NCSU).

Americká návštěva v inkubátoru Point One

Na půdu podnikatelského inkubátoru přišla jednat o budoucí spolupráci vedoucí kanceláře kulturní atašé Velvyslanectví USA paní Markéta Kolářová.

ERASMUS+ ve fotografiích

Soutěžní výstavu fotografií studentů ČZU, kteří se zúčastnili zahraničního studijního programu v rámci programu ERASMUS+, uspořádalo již druhým rokem Oddělení mezinárodních vztahů ČZU.

Erasmus+ funguje výborně

Účast v projektu Erasmus+ je završena závěrečným hodnocením, které odráží celý průběh mobilit od přípravy výjezdu, přes zabezpečení pobytu až po zhodnocení jeho přínosu.

Intenzivní kurz angličtiny úrovně B2

Milí studenti,

potřebujete se zlepšit v angličtině? Chcete v rámci Erasmu+ vycestovat do zahraničí?

Přijďte na intenzivní kurz angličtiny úrovně B2 (30 vyučovacích hodin), obdržíte i certifikát o účasti.

 

Termín: 23. 5. - 27. 5. 2016

cena: 2800 Kč (stačí zaplatit na první hodině 23. 5. 16)

kde: bude upřesněno

Přihlaste se emailem na Laputkova@pef.czu.cz

PhDr. Mgr. Lenka Kučírková, Ph.D.
vedoucí katedry jazyků

ČZU uspěla v žebříčku GreenMetric Ranking

Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila celosvětově na 18. příčce v hodnocení univerzit ve vztahu k udržitelnému přístupu a péči o životní prostředí.

Erasmus+ dal ČZU jedničku

Účastníci programu Erasmus z řad studentů i zaměstnanců, kteří vyjížděli do zahraničí z ČZU nebo naopak přicházeli studovat na ČZU, hodnotili tyto pobyty velmi pozitivně.

English ☰ Menu