Vyjeďte na ZS 2021/2022 na Zhejiang Ocean University

Na Zhejiang Ocean University (Čínská lidová republika) jsou volná místa pro studijní pobyt v zimním semestru 2021. Šest účastníků bude podpořeno stipendiem ve výši 8 000,- Kč měsíčně + letenka. Deadline pro přihlášení je do 31.5.2021. V případě zájmu vyplňte přiložený Application form a zašlete emailem na josek@rektorat.czu.cz.

Programs (for undergraduate students):

Chinese: variable

Taught in English: Mechanotronics; Safety Engineering/Chemistry; Region Studies(China)

Dormitory: 2 students per room; public kitchen room and bathroom; 50 RMB yuan each for deposit; 1800 RMB yuan per semester.

Health Insurance: 400 RMB yuan each per semester (for accidental and inpatient invoices issued by hospital)