Stipendijní program Scholarship od Bakala Foundation

Bakala Foundation letos pojedenácté otevírá stipendijní program Scholarship, díky němuž již vystudovalo nebo studuje na prestižních zahraničních univerzitách
147 mladých lidí z Česka. Přihlášky budou otevřeny do 20. dubna; po dvoukolovém výběru pak v září vybere odborná komise nejlepší uchazeče, které bude nadace finančně podporovat po celou dobu jejich bakalářského nebo magisterského studia.

Součástí elektronické přihlášky, dostupné na webu www.bakalafoundation.org, je i esej v anglickém jazyce o maximálním rozsahu 600 slov na jedno ze tří stanovených témat. Uchazeči se mohou zamyslet nad potenciálními přínosy či výzvami umělé inteligence v oboru jejich zájmu, případně – v rámci druhého tématu – rozvést vybraný lokální projekt, jenž měl rozsáhlý pozitivní dopad na společnost, a popsat, jakým způsobem ji či jej konkrétně inspiroval. Třetí téma poskytuje studentům možnost představit si vlastní vystoupení v rámci tzv. TED talks, při němž by publiku představili nejpalčivější otázku z jejich oboru.

Studijní obory, na které se uchazeči hlásí, stejně jako instituce či země, v nichž chtějí studovat, jsou zcela na jejich vlastní volbě. V posledních letech nicméně stoupá zájem o evropské univerzity (zejména Cambridge, Oxford či ETH Zürich); aktuálně nadace podporuje také studenty v USA, Francii, Holandsku či Švýcarsku. Z oborů tradičně vedou přírodní vědy a inženýrství, následované společenskými, humanitními a uměleckými programy.

Zdroj článku a podrobnější informace o programu Scholarship naleznete v přiloženém letáku níže nebo na: https://www.bakalafoundation.org/programy/scholarship/
Pro více informací kontaktujte manažerku programu: Katarína Svitková, Ph.D., svitkova@bakalafoundation.org, tel.: +420 725 574 843