Erasmus+ dal ČZU jedničku

Účastníci programu Erasmus z řad studentů i zaměstnanců, kteří vyjížděli do zahraničí z ČZU nebo naopak přicházeli studovat na ČZU, hodnotili tyto pobyty velmi pozitivně.

Vyplývá to ze závěrečných hodnocení účastníků programu ve školním roce 2014/2015. Velmi spokojených nebo spíše spokojených se zkušenostmi z mobility bylo 94 procent studentů ČZU, kteří se vypravili na zkušenou na jiné evropské univerzity. Zahraničních studentů, kteří pobývali na ČZU bylo spokojených dokonce 96 procent. Studenti oceňovali především zlepšení jazykových znalostí, možnost studovat předměty, které se na domácí univerzitě nevyučují i samotné mezinárodní studijní prostředí.

Ještě lepší známkou ocenili studijní pobyty zaměstnanci. Jak vyplývá i z dotazníků, které po návratu vyplňovali, zahraniční pedagogové a vysokoškolští pracovníci byli na ČZU spokojeni ze 100 procent. Vyjíždějící zaměstnanci ČZU byli jen o málo kritičtější: velmi spokojeno či spíše spokojeno s novými zkušenostmi bylo 99 procent z nich. Nabyté zkušenosti se odrážejí v jejich profesionálním růstu, ale též v osobním rozvoji i multikulturním rozhledu a toleranci.

„Výsledky spokojenosti s mobilitou dosahují v průměru 96 %, to je dokladem úspěšné mezinárodní spolupráce naší univerzity,“ konstatuje prorektor pro zahraniční vztahy doc. PhDr. Michal Lošťák, Ph.D.

V akademickém roce 2014/2015 se programu Erasmus účastnilo 744 studentů a 257 zaměstnanců.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.