EUKI: podpora projektů na ochranu klimatu

Hledá se nejlepší nápad na projekt pro ochranu klimatu v Evropě

Evropská iniciativa na ochranu klimatu (EUKI) vyhlašuje 7. ročník soutěže nápadů na podporu progresivní politiky ochrany klimatu v Evropě. Z pověření Německého spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu poskytne vybraným projektům finanční podporu ve výši 120 000 až 1 000 000 EUR na dobu trvání realizace 18–29 měsíců. Žádosti o financování mohou od 25. listopadu 2022 do 13. ledna 2022 předkládat nevládní a neziskové organizace, univerzity, akademické a vzdělávací instituce nebo orgány veřejné správy.

Program se soustředí na region střední, východní a jihovýchodní Evropy, pobaltské země a země západního Balkánu. Cílem navrhovaných projektů by mělo být urychlení postupu ochrany klimatu v Evropě v jedné ze sedmi prioritních oblastí: politika ochrany klimatu, energetická politika (energetická bezpečnost a chudoba, obnovitelné zdroje energie, energetická soběstačnost, klimaticky neutrální budovy), sociálně spravedlivá transformace, klimaticky neutrální mobilita, financování šetrné ke klimatu, udržitelné hospodářství (ochrana zdrojů, udržitelný cestovní ruch, digitalizace) a  dekarbonizace.

Požadavky a podrobné informace o postupu podávání žádostí naleznete zde.

Evropská iniciativa na ochranu klimatu (EUKI) financuje z pověření Spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu projekty na ochranu klimatu po celé Evropské unii. Hlavními cíli jsou zintenzivnění přeshraničního dialogu a dále výměna poznatků a zkušeností v rámci EU. Podporou projektů směřuje také k posílení úlohy občanské společnosti v ochraně klimatu na místní a regionální úrovni. Komunita EUKI, tvořená realizátory a partnery projektů, tímto přispívá k provádění Pařížské dohody a přispívá ke snižování emisí skleníkových plynů.

Od založení programu EUKI v roce 2017 bylo mezi 179 projektů na ochranu klimatu v Evropě rozděleno 79 milionů EUR. Do projektových aktivit se zapojilo více než 360 neziskových, vědeckých a  vzdělávacích organizací, úřadů a obcí.

Pro více informací o EUKI přejděte na webové stránky.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.