ERASMUS+ ve fotografiích

Soutěžní výstavu fotografií studentů ČZU, kteří se zúčastnili zahraničního studijního programu v rámci programu ERASMUS+, uspořádalo již druhým rokem Oddělení mezinárodních vztahů ČZU.

Studenti zaslali stovky fotografií. Vybrat ty nejlepší na výstavu bylo opravdu těžké. Vybraných 60 fotografií bylo vystaveno během druhé poloviny listopadu v menze ČZU. Zde také 29. listopadu proběhalo hlasování o nejhezčí fotografii výstavy a zároveň zástupci mezinárodních oddělení podávali informace zájemcům o možnostech studijního výjezdu v rámci programu Erasmus+.

Kompletní fotogalerie soutěžních snímků byla dostupná také na webových stránkách a díky tomu se mohli zapojit i ostatní studenti, zaměstnanci univerzity a také veřejnost do halsování o trojici nejzajímavějších fotografií.

A kdo zvítězil? Nejzajímavější fotografii pořídil Marek Mejstřík ve Švédsku, okomentoval ji slovy: „Erasmus byl pro mě nezapomenutelný rok plný setkání s novými zahraničními studenty, poznávání nové země a v neposlední řadě i cestování.“

Druhé místo získala fotografie od autora Jana Krejčího z Islandu, kterou popsal jednoduše: „Jezera v kráterech Askji – v tom menším jsem se vykoupal.“

Krásné třetí místo patří Kateřině Kratochvílové a její fotografii ze Švédska s názvem: Nové zážitky, noví přátelé, vzpomínky na celý život!

Všichni, kteří hlasovali, měli možnost zařadit se do slosování o ceny. Z velkého množství hlasovacích lístků byli vybráni Matěj Turek, Luděk Procházka a Lukáš Pawera.

Nejlepší fotografie vybírali také pracovníci oddělení mezinárodních vztahů rektorátu a jednotlivých fakult ČZU. Rozhodování bylo těžké, nakonec se ale na prvních třech příčkách umístili:

 

1. Adam Balogh, Kréta, Řecko

 

2. Sandra Kalinová, Velká Británie
„Erasmus není jen o zlepšení jazyka a návštěvě nové země, ale také o poznání sebe sama a rozšíření obzorů v mnoha směrech.“

 

3. Magdaléna Juříčková, Nizozemí
„Amsterdam, město kanálů za večerní atmosféry.“

 

Tímto děkujeme všem zúčastněným, jak studentům fotografií ze zahraničního pobytu, tak všem, kteří přišli hlasovat.

Výherci si ceny mohou vyzvednout na Oddělení mezinárodních vztahů ČZU.

V akademickém roce 2015/16 a v zimním semestru 2016 vycestovalo v rámci programu Erasmus+ prozatím 507 studentů ČZU. Nejvíce jich zamířilo do Německa, Portugalska, Španělska a Francie.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.