Mezinárodní soutěž pro mladé vědce a inovátory

14. září 2021 se v prostorách Národní technické knihovny uskuteční již 6. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů a přijít s dechberoucí myšlenkou - vědeckým projektem, byznys plánem nebo sociální iniciativou, která zboří všechny zdi a bariéry.

Prezentace soutěžících probíhá v anglickém jazyce ve formátu tzv. „pitch-talku“, který je dlouhý maximálně tři minuty. Nezáleží, zda se jedná o téma výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomie nebo strojního inženýrství, filosofie, robotiky, chemie, umění nebo zemědělství - soutěž je otevřená každému, kdo je o svém nápadu přesvědčen a dokáže o něm přesvědčit i ostatní. Vítáni jsou studenti všech stupňů, dokonce i Ph.D. a postdoc. Přihlášení je možné přes mezinárodní webovou stránku Falling Walls.

České národní kolo mezinárodního projektu Falling Walls proběhne 14. září 2021 v prostorách Národní technické knihovny v Praze a uzávěrka přihlášek je 30. června 2021. Vítěz celonárodního kola získá peněžní dar ve výši 1.000 EUR a bude Českou republiku zastupovat na celosvětovém finále v Berlíně, které se pravidelně organizuje v předvečer výročí pádu Berlínské zdi. To se letos uskuteční 7. - 9. listopadu 2021.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí Národní technická knihovna ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze, společností xITEE, Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou, Technologickou agenturou ČR a agenturou CzechInvest.

Více informací naleznete na webových stránkách Falling Walls Lab Czech Republic, Facebooku či neváhejte kontaktovat koordinátora soutěže pro Českou republiku: Martin Krška, Koordinátor soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, e-mail martin.krska@techlib.cz