Stipendijní program “FRANCE EXCELLENCE EUROPA”

Studenti přijatí do magisterského stupně mají možnost získat stipendium na studium ve Francii v oblasti environmentálních věd

• V délce až 12 měsíců v programu Master 2
  • V délce až 24 měsíců v programu Master 1

Výhody stipendia:

• získání půlročního stipendia ve výši 6 850 EUR
  • zaplacení instalačního poplatku ve výši 1 700 EUR
  • osvobození od registračních poplatků
  • prioritní pomoc při hledání bydlení v univerzitních rezidencích
  • účast v systému pojištění během prvních 3 měsíců po příjezdu do Francie a další výhody.

Stipendium "France Excellence Europa" nekryje náklady na odbornou přípravu ani náklady na dopravu.

Požadavky: státní příslušnost z členského státu EU (kromě Francie), věk 18-26 let, přijetí na francouzskou VŠ instituci v Master 1 nebo 2 programu pro akademický rok 2022-23, uchazeč není držitelem francouzského VŠ diplomu ani není financován z grantu Erasmus.

Další informace spolu s přihláškou naleznete na webu: Stipendijní program France Excellence Europa | Campus Francie (campusfrance.org)