Stáž na velvyslanectví ČR ve Washingtonu, DC

ČZU pořádá výběrové řízení na pracovní stáž na zastupitelském úřadě ČR ve Washingtonu. Vybraný uchazeč získá i finanční podporu od univerzity.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost získat mezinárodní zkušenost ve Spojených státech amerických na prestižní pozici. Uzávěrka přihlášek na ČZU je 31. ledna 2024.

Pracovní stáž umožní stážistovi/stážistce podílet se na plnění konkrétních úkolů, seznámit se blíže s?posláním a úkoly diplomacie a práce na velvyslanectví ČR na předem dohodnutém úseku zastupitelského úřadu.

Podmínky účasti:

- občanství ČR

- dobrá znalost českého a anglického jazyka

Finanční podpora:

ČZU podpoří stáž na Zastupitelském úřadě ČR ve Washingtonu formou stipendia:

• 700 EUR na měsíc
  • příspěvek na letenku formou stipendia ve výši 28 000 Kč

Minimální délka stáže jsou 3 měsíce, maximální 6 měsíců.

K dispozici je jedno místo pro studenta/studentku ČZU v roce 2024.

Celý proces včetně prověření uchazeče na MZV trvá cca 2 měsíce od nominace. Předpokládaný začátek stáže je nejdříve v květnu 2024 nebo později. Je možné vyjet na stáž přes letní měsíce i na zimní semestr.

Student/ka si zařizuje ubytování individuálně.

Doplňující informace o stáži jsou k nalezení zde:

V případě dotazů se můžeze obrátit na Lukáše Pospíšila, vedoucího Oddělení mezinárodních vztahů rektorátu (emailem: pospisill@rektorat.czu.cz; či prostřednictvím chatu MS Teams).