Přidružení Spojeného království k Horizontu Evropa

Od 1. ledna 2024 se budou moci výzkumníci a výzkumné organizace ze Spojeného království účastnit programů Horizont Evropa a Copernicus.

Dlouho očekávanou asociaci britského výzkumu zaštiťuje Obchodní a kooperační dohoda. Pro Spojené království tak vzniká povinnost finančně přispívat do evropského rozpočtu. Na účast v obou programech bude Velká Británie průměrně přispívat téměř 2,6 miliardy eur ročně, zpětně však žádné závazky hradit nebude. Dohoda počítá také s případy nedostatečného nebo přílišného zapojení britských institucí a obsahuje balanční mechanismy, které by v tomto případě upravily výši britského příspěvku.

Dohodu musí schválit členské státy a dále Specializovaný výbor EU-UK pro účast v programech Unie.

Více informací najdete na stránkách Evropské komiseStejně tak společné vyjádření Evropské komise a Spojeného království.V souvislosti s tímto tématem se můžete dne 25. 9. 2023 od 10:00 - 12:00 zúčastnit online webinářePoslechnete si více informací o přistoupení spojeného Království k Horizontu Evropa od zástupců vlády Spojeného království a UK Research and Innovation (UKRI).
Na webináři vystoupí:

  • James Mclaughlin, UK Science and Innovation Network Christina Miller,
  • UK Research Office in Brussells
  • Peter Mason, Universities UK International

Pořadatel: Universities UK International

Zdroj: CZELO, Horizont Evropa 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.