Spuštění portálu Wideraexperts.eu a vyhlášení Výzvy pro nezávislé experty/hodnotitele

Portál Wideraexperts.eu usnadňuje propojení odborníků s žadateli z Widening zemí připravujících návrhy projektů (jako koordinátor či vedoucí pracovního balíčku) do následujících výzev programu Horizont Evropa: Widening, ERA, všech klastrů Pilíře 2 a EIC Pathfinder.

Cílem této platformy je zajistit kvalitu návrhů díky zpětné vazbě, kterou žadatelé získají od nezávislých expertů / hodnotitelů. Jako žadatel (Applicant) se může zaregistrovat každý, kdo připravuje návrh projektu do výše uvedených výzev a pochází z jedné ze způsobilých zemí (včetně Česka) – seznam zemí naleznete v přiloženém dokumentu. Službu nezávislých expertů pro české subjekty bezplatně zajišťuje Technologické centrum Praha (TC Praha) prostřednictvím Portálu. 

Průvodce portálu je přiložen níže. 

 

Společne s portálem otevřel projekt NCP_WIDERA.NET permanentní výzvu pro experty, kteří zajistí profesionální předběžnou kontrolu návrhů projektů (pre-screening).

Pokud jste expert s vysokou úrovní odbornosti v oblastech, které odpovídají klastrům Pilíře 2, EIC Pathfinder nebo Widening a ERA programu Horizont Evropa a excelentně ovládáte angličtinu, vytvořte si na portálu Wideraexperts.eu svůj profil. Pokud se váš profil shoduje s návrhem projektu (na základě vaší oblasti odbornosti a klíčových slov) a odsouhlasíte provedení služby, tj. pre-screening projektu, podepíšete smlouvu včetně dohody o mlčenlivosti, s příslušnou organizací NCP, která vás vybrala (pro české žadatele zajišťuje tuto službu TC Praha, které s vámi podepíše Smlouvu o dílo).
Vaší úlohou bude analyzovat návrh, připravit písemná doporučení a setkat se online s koordinátorem a/nebo konsorciem, abyste jim poskytli zpětnou vazbu. Jedná se o placenou roli (600 EUR) za jednu službu, která by měla trvat až 20 pracovních hodin. Experti mohou být vybráni k posouzení návrhů jak českých, tak i zahraničních žadatelů.

Zdroj: Horizont Evropa 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.