Výzva OP JAK Špičkový výzkum otevřena!

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo výzvu OP JAK Špičkový výzkum. Cílem výzvy je podpora takových výzkumných záměrů, v nichž dochází k interakci několika vědeckých disciplín s vysokým potenciálem vytvoření špičkových a v budoucnu aplikovatelných výzkumných výsledků.

Žádosti mohou předkladatelé posílat do 16. 1. 2023. Výše podpory na jeden projekt je 50 až 500 milionů korun s délkou trvání od 3 do 6 let.

Operační program Jan Amos Komenský (OP JAK) navazuje na podporu výzkumu z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Z alokovaných 8 miliard korun budou v této výzvě podpořeny projekty, které posílí rostoucí reputaci České republiky jakožto země s kvalitním a konkurenceschopným výzkumem světové úrovně, který má silný aplikační potenciál.

Více informací o projektové výzvě najdete zde. K této výzvě byl zřízen také informační e-mail: spickovyvyzkum@msmt.cz.

Operační program Jan Amos Komenský (OP JAK) je víceletým tematickým programem, v jehož rámci je možné v programovém období 2021–2027 využít finanční prostředky z Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF). Celková finanční alokace je 90 miliard Kč, přičemž 43 miliard Kč je určených na podporu výzkumu a vývoje, 19 miliard na podporu vysokých škol a 28 miliard na regionální školství.