Zveřejněno hodnocení programu Horizont 2020

Evropská komise zveřejnila výsledky hodnocení programu Horizont 2020 (H2020), který - jako předchůdce současného programu Horizont Evropa - běžel v letech 2014-2020 s rozpočtem téměř 80 mld. eur.
Za toto období podpořil více než 35 000 projektů předložených zájemci ze 177 zemí a jeho výsledky daly vzniknout téměř 4 000 patentům a ochranných známek.

Vědci financovaní programem H2020 přispěli do více než 276 000 recenzovaných článků a program podpořil 33 držitelů Nobelových cen.

Hodnocení zároveň přineslo doporučení ke zlepšení v následujících oblastech:

  • širší účast
  • další zjednodušení a snížení administrativní zátěže
  • posílení šíření a využívání výsledků
  • podpora účasti žen
  • posílení synergií s dalšími iniciativami na evropské, národní a regionální úrovni


Tyto i další poznatky z hodnocení by měly sloužit k úpravám implementace běžícího programu Horizont Evropa, ale zejména k přípravě budoucích iniciativ výzkumu a inovací.

ZDE naleznete tiskovou zprávu EK s veškerými dokumenty.

Zdroj: Horizont Evropa

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.