FAQ

 1. Kdy můžu požádat o vnitřní evaluaci?
  O vnitřní evaluaci můžete požádat až v momentě, kdy jste přijat na některou z fakult ČZU. Fakulta Vás nominuje k evaluaci, dále budete informován o požadovaných dokumentech, je nutné vyplnit žádost o evaluaci a zaplatit evaluační poplatek.
 1. Kdy mohu zaplatit poplatek za evaluaci?
  Poté, co budete nominován fakultou k evaluaci jako přijatý student a pošlete Vaše dokumenty ve scanech, Vám bude v systému zadán poplatek. Bez zaplaceného poplatku nemůže evaluace proběhnout. Poplatek je nevratný.
 1. Musím zaslat dokumenty k vnitřní evaluaci na ČZU poštou nebo stačí scany v emailu?
  Ve fázi, kdy kontrolujeme dokumenty, jestli jsou v pořádku a kompletní, zašlete dokumenty jako scany (ušetříte náklady a čas na opakované zasílání dokladů). V následující fázi ovšem potřebujeme mít k evaluaci akademické dokumenty fyzicky, je tedy nutné je zaslat poštou nebo doručit na podatelnu rektorátu. Částečná výjimka z tohoto pravidla platí pro země EU, Velkou Británii, Island, Norsko, USA, Kanadu, Austrálii a Nový Zéland, více informací naleznete ZDE
 1. Potřebuje ČZU k vnitřní evaluaci originály dokumentů nebo stačí kopie?
  K úspěšné vnitřní evaluaci jsou třeba notářsky ověřené kopie dokumentů. Prosté kopie nebo scany dokumentů nejsou v této fázi přijímány. U notářsky ověřený kopií je třeba, aby každá popsaná, podepsaná nebo orazítkovaná strana byla ověřená. Na rubových stranách jsou často apostily, superlegalizační štítky nebo notářská razítka.
 1. Je třeba na ČZU zaslat i originály nebo ověřené kopie v původním jazyce? Nebo pouze překlady?
  K vnitřní evaluaci zašlete notářsky ověřené kopie dokumentů v původním jazyce. Tyto původní dokumenty musí být pevně spojeny s překladem provedeným soudním překladatelem tak, aby žádná strana nemohla být vyměněna. Dokumenty spojené pouze sešívačkou nebo nespojené nebudou přijaty.
 1. Kdo může překládat dokumenty?
  Dokumenty k vnitřní evaluaci mohou překládat pouze oficiální soudní překladatelé. Překlady jiných neoficiálních překladatelů či překladatelských agentur nebudou akceptovány. Dále může být využito ověření překladu na české ambasádě. Všechny části dokumentu musí být přeloženy do angličtiny nebo češtiny, včetně notářských nebo překladatelských klauzulí.
 2. Co musí obsahovat potvrzení ze střední školy?
  Uchazeči o bakalářské programy musí doložit potvrzení ze střední školy. V potvrzení střední škola nebo ministerstvo školství potvrzuje, že Vaše závěrečné vysvědčení bylo získáno po ukončení středoškolského studijního programu na zahraniční střední škole, v souladu s právním řádem tohoto státu, potvrzuje, že toto vzdělání umožňuje jeho držiteli studovat v bakalářském studijním programu ve Vaší zemi. Dále potvrzuje, že škola je akreditovaná k poskytování středního vzdělání a kým (městem, obcí, státem), dále, je-li škola soukromá nebo státní. Potvrzení vydá škola ve formě dopisu na hlavičkovém papíře, s podpisem a razítkem odpovědné osoby nebo je možné použít náš formulář.
 3. Jak dlouho bude proces evaluace trvat?
  Posouzení předchozího vzdělání může trvat 2-8 týdnů, s delší lhůtou je třeba počítat zejména při nahromadění velkého množství žádostí v letním období. Tato doba se počítá od okamžiku, kdy má fakulta nebo rektorát k dispozici kompletní dokumenty a je uhrazen evaluační poplatek.
 4. Jak dlouho je uznání předchozího vzdělání procesem vnitřní evaluace platné?
  Platnost posouzení je omezena pouze na konkrétní program v daném akademickém roce, jedná se o součást konkrétního příjímacího řízení.  Pro jiný program nebo pro opakování evaluace v následujícím roce musí být požádáno o další evaluaci.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.