Deset důvodů, proč studovat ČZU

Ještě do konce března mají uchazeči o studium možnost podat přihlášku. Nabízíme široké spektrum oborů, krásný kampus i skvělou vědu a výzkum. Jsme univerzita plná života, přesvědčte se sami!

1. Nejživější kampus v ČR
Přednáškové sály, stravování, ubytování, zábavu, sportovní vyžití i špičkové přístrojové vybavení. To nabízí suchdolský kampus. Vše na jednom místě.

2. Široké možnosti uplatnění
Nebojte se, že po studiu nenajdete práci. Nezaměstnanost absolventů ČZU je dlouhodobě velmi nízká. Chcete mít jasno už při studiu? Vyrazte na Veletrh pracovních příležitostí, který každý rok pořádáme.

3. Špičková věda a výzkum
Podle prestižních srovnávacích žebříčků patříme k nejlepším 3 procentům univerzit na světě. V žebříčku časopisu Týden jsme ovládli kategorii Zemědělských, lesnických a veterinárních věd. Mezi pěti nejlepšími jsou hned tři naše fakulty.

4. Teorie doplněná praxí
Znalosti získané při výuce u nás můžete ověřit v praxi. Studentům jsou k dispozici laboratoře, ale i výzkumná pracoviště, jako jsou stáje, pole, botanická zahrada či skleníky. Vaříme si vlastní pivo, máme také vinařství.

5. Studium v zahraničí
Ověřte s námi vaše jazykové i odborné schopnosti v zahraničí. Máme rozsáhlou síť partnerských univerzit po celé Evropě, ale i mimo ni.

6. Bohatý studentský život
Zajděte si do jedné z restaurací v areálu, nebo poseďte například v Libosadu. Život v kampusu nezná mezí, do dění se můžete zapojit se například i prostřednictvím studentských spolků

7. Studujte to, co Vás opravdu zajímá
Nabízíme více než 100 oborů a programů. Zajímají vás technologie, informatika nebo například ekologie? U nás si vybere každý.

8. Stravování
Kampus nabízí řadu možností, kde se najíst, navíc řada jídel je dotovaná. Pro dobré jídlo tak nemusíte sahat hluboko do kapsy.

9. Propracovaný stipendijní systém
Univerzita poskytuje ubytovací a sociální stipendium. A to není všechno. Fakulty odměňují své studenta za mimoškolní aktivity či prospěchovým stipendiem.

10. Ekologie, to je naše!
Říká vám něco ekologie a odpovědnost? Nám ano, proto jsme se vydali takovým směrem, abychom co nejméně ničili planetu. Podle mezinárodního žebříčku UI Green Metric World University Rankings 2018 máme nejekologičtější kampus v republice.

Veškeré podrobnosti k přijímacímu řízení objevíte na webech jednotlivých fakult.