Česká republika podporuje MSCA4Ukraine

Čeští výzkumnící nabízí v rámci tohoto programu své mentorství ukrajinským doktorským a postdoktorským výzkumníkům. Cílem takového partnerství je připravit MSCA projekt v trvání šest měsíců až dva roky.

V pondělí 24. října 2022 bude spuštěn příjem žádostí, které se budou sbírat průběžně ve třech hodnotících kolech, jejichž uzávěrky jsou naplánovány na:

  1. pátek 11. listopadu 2022
  2. pátek 9. prosince 2022
  3. pondělí 9. ledna 2023

Termín může být posunut v závislosti na počtu přijatých žádostí. Doporučuje se žádosti podávat co nejdříve po spuštění jejich příjmu a otevření portálu.

Projekty by měly být vyhodnoceny během tří měsíců a realizace prvních vybraných projektů bude zahájena v únoru/březnu 2023.

Rozpočty MSCA4Ukraine jsou počítány v MSCA měsíčních paušálech:

  • náklady na pobyt v ČR 2689,40 EUR (doktorští výzkumníci) a 4018,28 EUR (postdoktorští výzkumníci)
  • příspěvek na mobilitu 600 EUR
  • příspěvek na rodinu 660 EUR
  • příspěvek na vědu 1000 EUR
  • příspěvek na management 650 EUR

Celková měsíční dotace pro doktorského výzkumníka může být minimálně 4939,40 EUR a pro postdoktorského výzkumníka bez rodiny 5608,28 EUR. Výzkumníkům s rodinou bude základ navýšen o 660 EUR.

Více informací naleznete ZDE.

Zdroj: Věda a výzkum.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.