Otázky a odpovědi k Horizontu Evropa: Obecné, Osobní náklady, MSCA a ERC

Čeští právní a finanční NCP zaktualizovali tři dokumenty s otázkami a odpověďmi od Evropské komise k finančním a právním aspektům programu Horizont Evropa.

Aktualizace zahrnuje:

  • V obecných Q&A je nově přidána kapitola, která se věnuje specifikům grantů financovaných paušální částkou (lump sum) a programům zaměřeným na rozšiřování účasti a šíření excelence.
  • Q&A věnované osobním nákladům obsahují mimo jiné informace týkající se nároku na placenou dovolenou u DPP/DPČ v souvislosti se změnou zákoníku práce.
  • V části MSCA a ERC aktualizace reflektuje nový výklad REA k možnosti zaměstnávat výzkumníky a výzkumnice a vyslaný personál na pracovní úvazky přesahující hodnotu 1,0.

Nejnovější Q&A, které byly zahrnuty po březnu 2023, jsou označeny speciálním symbolem.

Zdroj: Horizont Evropa

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.