Další žebříček potvrdil vzestup ČZU a dělené 3. místo v ČR

Agentura Times Higher Education publikovala nový žebříček světových univerzit. ČZU se umístila ve skupině na 801.-1000. místě na světě (celkem bylo hodnoceno přes 2650 univerzit).

V této skupině je z ČR pouze Univerzita Palackého a ČZU se tak v ČR umístila na sdíleném třetím místě. Vloni byla ČZU ve skupině zahrnující univerzity na 1001. – 1200. místě a v ČR byla na sdíleném 4. místě. Podobně o jednu kategorii (skupinu univerzit) a o jedno až dvě místa ve srovnání s dalšími univerzitami v ČR si oproti loňskému roku ČZU polepšila i v dříve publikovaných žebříčcích, jako jsou Academic Ranking of World Universities (tzv. Šanghajský žebříček) nebo QS World University Rankings.   

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.