Noc vědců na ČZU byla nezapomenutelným zážitkem

Nadšení a zaujetí na straně návštěvníků i pořádajících. Taková byla letošní Noc vědců na téma Tajemství. Do odhalování tajemství vědy a výzkumu se 6. října na ČZU zapojilo více než 1000 malých i velkých hostů. 

Všech šest fakult připravilo 30 skvělých ukázek, přednášek, workshopů, her, kvízů a dalších aktivit. Návštěvníci se do světa vědy, vědců a vědkyň ponořili s nadšením a osazenstvo ČZU si tuto báječnou noc díky tomu užilo stejně jako malí i velcí, kteří k nám přišli prozkoumat taje vědy.  

V kampusu se návštěvníci mohli například dozvědět co dělají zvířata v lese, když se nikdo nedívá. Poznali tajemství výroby papíru, tajemné vůně tropických rostlin, chutě univerzitních výrobků a rozkryli jsme dokonce i tajemství temné hmoty! A také si toho mohli spoustu odnést, mimo jiné kondiciogram, který bude jistě užitečným průvodcem roku 2024. Ostatně, podívejte se sami, jak jsme si magickou noc věnovanou vědě, užili: https://www.youtube.com/watch?v=NGY98kkjhos

Děkujeme, že jste v rámci Noci vědců navštívili kampus ČZU na Suchdole!

Detaily programu najdete na https://www.nocvedcu.cz/organizace/ceska-zemedelska-univerzita-v-praze

Karla Mráčková

 

 

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.