Co to je studijní pobyt?
Finanční podpora
Uznání studia ze zahraniční univerzity
Program Erasmus+ má v sobě zakotven princip automatického uznávání dosažených studijních výsledků ze studia v zahraničí. Proces uznávání je tak vždy zahájen již před Vaším výjezdem studenta a v případě, že zvolené předměty jsou úspěšně splněny, je po Vašem návratu proces uznávání administrativně dokončen.
O uznání dosažených studijních výsledků se žádá automaticky podepsáním (online) Learning Agreementu před odjezdem a odevzdáním Transcript of Records po návratu. Pokud máte zájem o neuznání předmětu, je možné o něj požádat.
Studijní a zkušební řád ČZU v Článku 6 uvádí „Studijní pobyt nebo stáž na jiné, zpravidla zahraniční vysoké škole, organizovaný ČZU v rámci studia daného studijního programu, je součástí tohoto studia.“
Před výjezdem si student volí náplň Learning Agreementu = studijní plán na zahraniční univerzitě:
V tabulce A se volí předměty ze zahraniční univerzity (ta na kterou jedete).
V tabulce B se volí předměty, které budou studentovi uznané v případě splnění předmětů z tabulky A, a jejichž výsledky jsou zapsány do UIS.
V tabulce B mohou být:
- Předměty ČZU - v takovém případě dochází k automatickému uznání těchto předmětů za předpokladu, že po návratu ze zahraničí předložíte příslušný dokument (nejčastěji Transcript of Records), kterým prokážete, že jste splnili předměty v tabulce A. Předměty ČZU, které mohou být v tabulce B jsou:
- Volitelné - ty je možné uznat na základě splnění jakéhokoliv předmětu z tabulky A
- Povinné - ty je možné uznat na základě splnění ekvivalentního předmětu z tabulky A. Ekvivalentní znamená, že sylabus tohoto předmětu je alespoň z 50 % shodný se sylabem předmětu ČZU. Posouzení shodnosti sylabu provádí garant Vašeho studijního programu na ČZU nebo jím určená osoba (například garant předmětu).
- Stejné předměty jako v tabulce A - v takovém případně dochází k uznání těchto předmětů jako takových a k jejich zápisu do UIS. Předměty jsou při absolvování studia uvedeny na tzv. Diploma Supplement.
- Kombinace obojího - kombinace výše uvedených možností.
Náplň tabulky B je nutné vždy řešit s Oddělením mezinárodních vztahů Vaší fakulty a Studijním oddělením Vaší fakulty.
V případě aplikace změn Learning Agreementu (tzv. „changes“) se místo tabulek A a B použijí tabulky A2 a B2, které jsou součástí příslušného formuláře na změny Learning Agreementu.
Podepsaný Learning Agreement (včetně změn) je závazný pro všechny strany (student, ČZU, přijímající univerzita). Charta programu Erasmus+ neumožňuje požadovat po studentovi další akademické aktivity nutné k uznání předmětů.
Program Erasmus nerozlišuje předměty volitelné, povinně volitelné, státnicové apod. Uznat se dle pravidel programu Erasmus dají všechny předměty na domovské univerzitě (ČZU).
Vybrali mě! Co teď?
| Informace pro studenty před výjezdem |