První zasedání Rady pro komercializaci

Do první výzvy se přihlásilo celkem 15 projektů v zastoupení všech fakult za více jak 24 milionů Kč a hlavní řešitelé před Radou obhajovali své projektové záměry.

Dne 22. listopadu se uskutečnilo první zasedání Rady pro komercializaci k projektu TAČR GAMA. Rada posuzovala kvalitu dílčího projektu dle podmínek programu GAMA, zejména pak komerční potenciál, vhodnost projektu pro ověření aplikovatelnosti výsledku, řešitelský tým a účelnost vynakládání získaných finančních prostředků.

Program GAMA je veřejná soutěž zaměřená na podporu ověření výsledků aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje z hlediska jejich praktického uplatnění a na přípravu jejich následného komerčního využití. Projekt TAČR GAMA byl na ČZU zahájen v září tohoto roku a potrvá až do konce roku 2019. Celková finanční alokace pro ČZU je 18 655 824 Kč.

Výsledky soutěže budou zveřejněny do konce prosince 2016 po schválení návrhu Rady agenturou TAČR.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.