Název oblasti: Prevence neetického jednání na akademické půdě a podpora kompetencí v?péči o oběti

Registrační číslo projektu: C8 - 2023

Doba řešení projektu: 1.1.2023 – 31.12.2023

Gestor: prof. Ing. Michal Lošťák, Ph.D.

Obhajoba dne: 25.1.2024

Rozpočet v Kč: Celkem/NIV/INV: 498 000/498 000/0

Plnění kontrolovatelných výstupů

Popis stavu institucionální podpory diverzity, inkluze a sociálního bezpečí na ČZU

Byla sepsána zpráva shrnující aktuální stav institucionální podpory diverzity, inkluze a sociálního bezpečí na ČZU. Zpráva byla předána kancléřce, kvestoru a prorektoru pro mezinárodní vztahy. Zpráva analyzuje strategické dokumenty včetně podpory studentských spolků a iniciativ. Výstup byl splněn.

Popularizační aktivita věnovaná problematice akademické integrit

Podpora společného článku na platformě Universitas + článek na intranetu ČZU. Cíl byl splněn.

Workshop posilující rezistenci zahraničních studentů a studentek k neetickému jednání i s ohledem na odlišnosti kulturně-etických rámců

Realizovány dva workshopy v listopadu 2023 se zaměřením na zahraniční studující za využití interní a externí lektorky. Cíl byl splněn.

Soubor návrhů vycházející z focus group se zahraničními studujícími zaměřené na návrhy pro zlepšení institucionálního prostředí v oblasti nevhodného chování, diskriminace a sexuálního obtěžování

Focus group byla realizována. Soubor poznatků byl vstupem do informační kampaně a vedení univerzity má k dispozici návrhy vycházející z této aktivity. Cíl byl splněn.

Průzkum postojů k nebezpečnému chování na univerzitě mezi zahraničními studenty a studentkami

V rámci pracovní skupiny KA6 realizován průzkum mezi zahraničními studujícími. Množství respondentů za ČZU je reprezentativní. Výstupy průzkumu slouží jako podklad pro kampaň a dále se s nimi pracuje na úrovni vedení univerzity. Cíl splněn.

Informační kampaň zaměřená na zahraniční studentky a studenty vycházející z analýzy průzkumu a poznatků focus group

Kampaň má hotové vizuály, návrhy posterů a spotů. Bude realizována se začátkem letního semestru v únoru 2024 i s ohledem na změny nutné po útoku na FF UK a změny u některých vizuálů. Cíl bude naplněn v únoru 2024.

Realizace 2 opatření na podporu diverzity, inkluze či sociálního bezpečí

Založení spolku Queer ČZU a realizace samostatné webové stránky k sociálnímu bezpečí na ČZU v AJ, která je umístěna na webu Poradenského centra ČZU. Cíl splněn.

Hodnocení komise:

Aktivity CRP projektu byly realizovány v souladu s plánovanými cíli. Sledované ukazatele byly naplněny. Rozpočet byl čerpán v souladu s pravidly programu.