Standardy kvality výuky na českých vysokých školách

Název oblasti: Standardy kvality výuky na českých vysokých školách

Registrační číslo projektu: C7 - 2023

Doba řešení projektu: 1.1.2023 – 31.12.2023

Gestor: prof. Ing. Petr Valášek, Ph.D.

Obhajoba dne: 25.1.2024

Rozpočet v Kč: Celkem/NIV/INV: 745 000/745 000/0

Plnění kontrolovatelných výstupů

Analýza kompetenčního rámce akademických pracovníků v oblasti výuky na ČZU.

Analýza kompetečního rámce akademických pracovníků v oblasti výuky byla provedena a výstupy byly zahrnuty do společného dokumentu v rámci projektu. Činnosti zohledňovaly pilíře Strategického záměru vzdělávací, tvůrčí a dalších činností České zemědělské univerzity v Praze na období od roku 2021.

Zhodnocení sady indikátorů kvality výuky využívaných ČZU/návrh změn.

Proběhlo zhodnocení na ČZU, závěrů bylo využito při dílčích jednáních v rámci řešeného CRP. Jednotlivé indikátory (zejména vzdělávací činnosti, ale i s ohledem na indikátory související s kvalitou tvůrčí a snimi souvisejících činností)  vedly k dalšímu nastavení zpětnovazebních mechanismů ČZU, a to například prostřednictvím změn vnitřního předpisu Pravidla systému zajišťování kvality vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a vnitřního hodnocení kvality vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností ČZU v Praze (v roce 2023 došlo ke schválení změn a následné registraci změn MŠMT).

Analýza/přehled využívaných metod a nástrojů hodnocení kvality výuky na ČZU.

Analýza byla provedena a výstupy byly  projednány při dílčích jednáních v rámci projektu. Analýza vycházela zejména z nastavení vnitřních a interních dokumentů ČZU a zaobírala se zejména centrálním nastavením a řízením systému kvality s ohledem na kvalitu výuky.

Přehled využívaných evaluačních nástrojů na ČZU.

Analýza byla provedena a výstupy byly  projednány při dílčích jednáních v rámci projektu CRP. Analýza vycházela zejména z nastavení vnitřních a interních dokumentů ČZU a zaobírala se zejména centrálním nastavením a řízením systému kvality s ohledem na kvalitu výuky.

Workshop ke sdílení zkušeností a dobré praxe v oblasti hodnocení kvality výuky na ČZU (zástupci RVH/garanti studijních programů)

Na ČZU byly v průběhu řešení projektu diskutovány dílčí závěry analýz a z toho vyplývající doporučení na jednotlivých grémiích ČZU (zejména RVH) a na pravidelných setkáních proděkanů odpovědných za kvalitu na jednotlivých součástech ČZU. Zároveň byl uspořádán workshop, který se týkal zavedení akreditačního modulu na ČZU, kdy byly s účastníky diskutovány i zkušenosti s nastavením systému řízení kvality, a to zejména s důrazem na výuky - vzdělávací činnost.

Hodnocení komise:

Aktivity CRP projektu byly realizovány v souladu s plánovanými cíli. Sledované ukazatele byly naplněny. Rozpočet byl čerpán v souladu s pravidly programu.