Future Oriented Collaborative Policy Development for Rural Areas and People (PoliRural)

Název projektu: Future Oriented Collaborative Policy Development for Rural Areas and People (PoliRural)

Řešitelé: Ing. Pavel Šimek, Ph.D., Ing. Jan Jarolímek, Ph.D., Ing. Miloš Ulman, Ph.D., Ing. Jiří Vaněk, Ph.D., Věra Motyčková, M.A. (PEF)

Poskytovatel: Evropská komise

Program: Horizont 2020

Doba řešení: 2019 - 2022

Typ akce: Research and Innovation action (RIA)

Role ČZU v projektu: Koordinátor

Webové stránky projektu: https://cordis.europa.eu/project/rcn/223230/factsheet/en

Probíhající generační obnova venkova je aktuální společenskou výzvou v Evropě. Vylidňování venkovských oblastí je očividné a jde ruku v ruce s klesajícím hospodářským vývojem a dalšími negativními faktory, kterým nedokážou současné regionální politiky účinně čelit. Tvůrci politik a zástupci samospráv potřebují mít informace získané nejen tradičním způsobem, ale také ze sociálních sítí a mnoha dalších informačních zdrojů, aby mohli lépe předvídat budoucí vývoj a pružněji reagovat na potřeby lidí žijících v dané oblasti.

Cílem projektu PoliRural je podpořit atraktivitu života ve venkovských regionech napříč Evropou. Díky širokému mezinárodnímu složení konsorcia 37 partnerů ze 16 zemí a pomocí kombinace moderních technologií a akčního výzkumu bude zhodnocen současný stav života a posouzena účinnost politik rozvoje venkova ve 12 vybraných regionech v Evropě a v Izraeli.

Velmi ambiciózní cíl projektu a široký záběr výzkumu si žádají inovativní postupy. Důležitým výstupem projektu bude software pro analýzu nestrukturovaných textů v angličtině a několika dalších jazycích z více než 1000 identifikovaných veřejně přístupných zdrojů. Velká data a poznatky z panelových a skupinových diskusí s farmáři, zástupci samospráv a výzkumníky, poslouží pro modelování budoucího vývoje v cílových regionech do roku 2040. Vytvořená báze znalostí a modelů bude následně uplatněna v pilotních projektech a stane se cenným zdrojem informací pro zástupce místních komunit a samospráv.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.