Národní informační den (Life Sciences)

Dne 18. října 2021 se na půdě České zemědělské univerzity uskutečnil Národní informační den zaměřený na nové příležitosti programu Horizont Evropa. Akci pořádala ČZU tradičně ve spolupráci s Technologickým centrem AV ČR. NID proběhl hybridní formou - část účastníků byla přítomna na ČZU osobně, zbytek sledoval událost on-line. Posluchači byli seznámeni s aktuálními výzvami v oblasti věd o živé přírodě (zejména klastrem 6 - Potraviny, bioekonomika, přírodní zdroje, zemědělství a životní prostředí), misemi zaměřenými na klima, půdu i oceány či s možnostmi, které program nabízí na podporu rozšiřování účasti. O zkušenosti se podělili také hodnotitelé projektových návrhů či úspěšní řešitelé projektů. Mezi přednášejícími vystoupilo i několik zástupců Evropské komise z DG Research - Bioeconomy and Food Systems Unit a z European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency.